2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aabenraa Statsskole - Udbud af rengøring - 2025
Beschreibung: Servicemægleren A/S har glæden af at bistå Aabenraa Statsskole med udbud på rengøring af dennes adresser beliggende i Aabenraa:Forstallé 14, 6200 AabenraaSkolevænget 29, 6200 AabenraaOpgaven vedrører udførelse af daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter, hal m.m. Ordregiveres daglige brugere består hovedsageligt at elever og administrativt personale. Der er omkring 11.800 m2 der dagligt skal gøres rent hos Ordregiver på de 2 adresser.
Interne Kennung: 252318508
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud efter udbudsloven. Udbuddet er opdelt i en prækvalifikationsfase og en tilbudsfase. Der forventes at blive prækvalificeret fem (5) ansøgere. Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for Aabenraa Statsskole, jf. beskrivelsen af udbuddet. Opgaven er ikke opdelt i delaftaler. Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, grundet opgavens begrænsede økonomiske og volumenmæssige omfang. Ordregiver ser desuden flere positive synergimæssige og styringsmæssige effekter ved, at det er en leverandøren, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0000