2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 w ramach projektu „Eliminacja zagrożeń związanych ze zmianami klimatu”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 w ramach projektu „Eliminacja zagrożeń związanych ze zmianami klimatu” na potrzeby działalności OSP w Domaszkowie, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiąc załącznik nr 2 do SWZ, zgodne z załącznikiem nr 10 do SWZ – Rozkazem nr 8 Komendanta Głównego PSP oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. 2. Przedmiotowe środki dowodowe. 2.1. Zamawiający żąda, by wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe: - Świadectwo Dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB; - Wypełniony przez Wykonawcę Załącznik nr 2 SWZ. 2.2. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowego środka dowodowego, jeżeli Wykonawca go nie złożył bądź złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny. 2.3. Uzupełnienia nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 2.4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Vorherige Bekanntmachung: 325115-2026
Interne Kennung: ITiG.271.I.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), (zwanej dalej „ustawą Pzp”) oraz aktów wykonawczych do ustawy, w szczególności Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub w konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) (dalej zwane „rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 ustawy Pzp. 3. Zamówienie będzie udzielone w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp. 4. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w Rozdziale III. 5. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy powołanej ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. 2024 r. poz. 1061 ze zm.). 6. Projekt pn.: „Eliminacja zagrożeń związanych ze zmianami klimatu” nr CZ.11.01.01/00/22_001/0000005 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PROGRAMU INTERREG CZECHY – POLSKA 2021-2027. 1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Przedmiot zamówienia nie może być podzielony na części ze względów technologicznych i wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych. Wszystkie elementy objęte nin. zamówieniem publicznym są ze sobą powiązane i obejmują kompatybilne, wpływające na siebie elementy. Nie jest możliwe wydzielenie części, która mogłaby stanowić osobny etap dostawy. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Zamawiający nie przewiduje zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 4. Zamawiający nie przewiduje zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 6. Zamawiający nie przewiduje zaliczek. 7. Zamawiający nie przewiduje opcji. 8. Zamawiający nie przewiduje wznowień. 9. Zamawiający nie przewiduje organizowania dla Wykonawców wizji lokalnej. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 12. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 13. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 14. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 15. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a przyszłymi Wykonawcami zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. 16. Zamawiający stosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 17. Zamawiający stwierdza, że nie istnieje możliwość podziału zamówienia na części, ponieważ rodzajowo wykonywanie dostawy może zostać powierzone jednej firmie, która w pełni zajmie się zakupem i dostawą nowego lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego wraz z pełnym wyposażeniem. Potrzeba zintegrowania działań technicznych uniemożliwia podział zadania na części. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. INFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VII, VIII, VIIIa, VIIIb SWZ. 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Wykonawca winien się znajdować w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 1. Zamawiający uzna ten warunek za spełniony w przypadku, gdy Wykonawca wskaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych zero groszy). 2. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu zawierających dane w innych walutach niż PLN, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia, w którym zostanie on opublikowany. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych. b) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w powyższym zakresie, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie dostawę co najmniej 1 (jednego) samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości brutto nie mniejszej niż 300 000,00 zł brutto.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 w ramach projektu „Eliminacja zagrożeń związanych ze zmianami klimatu” na potrzeby działalności OSP w Domaszkowie, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiąc załącznik nr 2 do SWZ, zgodne z załącznikiem nr 10 do SWZ – Rozkazem nr 8 Komendanta Głównego PSP oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. 2. Przedmiotowe środki dowodowe. 2.1. Zamawiający żąda, by wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe: Świadectwo Dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB; Wypełniony przez Wykonawcę Załącznik nr 2 SWZ. 2.2. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowego środka dowodowego, jeżeli Wykonawca go nie złożył bądź złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny. 2.3. Uzupełnienia nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 2.4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 3. Równoważność 3.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 3.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. 3.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych Z uwagi na charakter zamówienia Zamawiający nie uwzględnia wymagań zawartych w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, tj. dotyczące dostępności wszystkich użytkowników, a w szczególności osób niepełnosprawnych.