2. Verfahren
Verfahren
Titel: Christianshavn Gymnasium - Udbud af Rengøring 2025 - Offentligt udbud
Beschreibung: Servicemægleren A/S har glæden af at bistå Christianshavn Gymnasium med udbud på rengøring af dennes adresser beliggende iKøbenhavn K:Prinsessegade 35, 1422 København KPrinsessegade 62, 1422 København KOpgaven vedrører udførelse af daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter, hal m.m. Ordregiveres daglige brugere består hovedsageligt at elever og administrativt personale. Der er omkring 4.600 m2 der dagligt skal gøres rent hos Ordregiver på de 2 adresser tilsammen.
Interne Kennung: 255006594
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres af Servicemægleren A/S som rådgiver for Christianhavns Gymnasium.En række af Udbudslovens frivillige udelukkelsesgrunde er gældende for nærværende udbud., jf. Udbudslovens § 137, nr. 1, 2, 3, 5 og 6. Se i denne forbindelse udbudsbetingelsernes punkt 6.1.1.For yderligere beskrivelse af udbuddet, henvises der til udbudsmaterialet. Udbudslovens § 134A og de obligatoriske udelukkelsesgrunde er ligeledes omfattet af nærværende udbud. Opgaven er ikke opdelt i delaftaler, jf. også udbudsbetingelserne, punkt 4.3.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0000