2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie wystawy stałej Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wystawy stałej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, to jest: wykonanie projektu wykonawczego, projektów warsztatowych wystawy oraz pozostałych elementów objętych zamówieniem oraz wykonanie na ich podstawie wystawy stałej wraz z elementami wyposażenia budynku oraz stanowiskami zewnętrznymi w oparciu o projekt koncepcyjny wystawy wraz z załącznikami. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 i nast. PZP. Niniejsze postępowanie zostało poprzedzone wstępnymi konsultacjami rynkowymi, przeprowadzonymi na podstawie art. 84 PZP. Szczegóły: https://muzeumrzemiosla.pl/ogloszenie-o-wstepnych-konsultacjach-rynkowych/ Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy. W przedmiotowym postępowaniu stosuje środek, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507), zwanej dalej: „ustawą sankcyjną”. Zamawiający wykluczy z postępowania , w przypadkach wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Zamawiający wykluczy z niniejszego postępowania Wykonawców działających na rzecz lub z udziałem: 1) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 2) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w pkt 1) niniejszego ustępu; lub 3) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt 1) lub 2) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 30 000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych). Zamawiający zastosuje w postępowaniu procedurę przewidzianą w art. 139 ust.1 PZP - tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany będzie na zasadach określonych w SWZ wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącą 5 % ceny maksymalnego wynagrodzenia brutto. Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w sprawie o zamówienia publicznego w przypadkach określonych w w.w. załączniku do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79956000 Organisation von Messen und Ausstellungen, 79932000 Innenarchitektendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie wystawy stałej Muzeum Rzemiosła w Krośnie poprzez min. wykonanie dostaw wyszczególnionych w projekcie koncepcyjnym urządzeń oraz usług polegających na wykonaniu projektu wykonawczego oraz stworzeniu treści multimedialnych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79956000 Organisation von Messen und Ausstellungen