See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af lægevagtkørsel til Region Midtjylland
Beschreibung: Udbuddet vedrører Ordregiveres indkøb af lægevagtkørsel. Formålet med kørselsordningen er at opnå en sikker og effektiv udførelse af lægevagtbesøgene. Vagtlægerne aflægger hvert år ca. 35.000 hjemmebesøg på dag- og aftenvagter i vagttid hos borgere i Region Midtjylland. Udbuddet omfatter således kørsel med vagtlæger i Region Midtjylland uden for tidsrummet fra kl. 23.00 til kl. 08.00. Kravspecifikationen, jf. Kontraktbilag 2 i Ordregivers udbudsmateriale, indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte ydelse.
Interne Kennung: 1-23-4-72-20-24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0000