See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Montaż instalacji fotowoltaicznej w Przedszkolach”: a) Przedszkole nr 166 przy ul. Grochowskiej 309/317, b) Przedszkole nr 178 przy ul. Londyńskiej 10, c) Przedszkole nr 180 przy ul. Niekłańskiej 40
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pt.: „Montaż instalacji fotowoltaicznej w przedszkolach”. Adres montażu instancji fotowoltaicznych w przedszkolach: Przedszkole nr 166 przy ul. Grochowskiej 309/317 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie, Przedszkole nr 178 przy ul. Londyńskiej 10 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie, Przedszkole nr 180 przy ul. Niekłańskiej 40 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. 2. Wymagania dotyczące dokumentacji projektowej i realizacji: • inwentaryzacja architektoniczna w zakresie niezbędnym dla prawidłowej realizacji projektu, • przeprowadzenie inwentaryzacji istniejących urządzeń sieci elektroenergetycznej budynku, • opinia techniczna dotycząca konieczności wymiany wyłącznika głównego prądu, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 30 - 31 kWp na dachu budynku Przedszkola nr 166 przy ul. Grochowskiej 309/317, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 30 - 31 kWp na dachu budynku Przedszkola nr 178 przy ul. Londyńskiej 10, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 30 - 31 kWp na dachu budynku Przedszkola nr 180 przy ul. Niekłańskiej 40, • plan rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych na powierzchni dachu budynku, • opis zalecanego sposobu montażu paneli, • konstrukcja montażowa i obliczenia wytrzymałościowe dla projektowanej instalacji, • instalacja fotowoltaiczna będzie połączona z instalacją elektryczną budynku, • kompletna symulacja pracy instalacji w oparciu o popularne programy symulacyjne, • generatory będą podłączone do inwertera/inwerterów trójfazowych, który przekształci prąd stały na prąd przemienny o napięciu 400 V, • wykonanie lub dostosowanie instalacji odgromowej budynku, uwzględniające zamontowane elementy instalacji fotowoltaicznej, • rozbudowa lub przebudowa rozdzielnic głównych nn w zakresie przyłączenia instalacji PV oraz systemu blokującego wypływ mocy, • doprowadzenie sieci LAN od inwerterów do miejsca uzgodnionego z Przedstawicielem Użytkownika. W przypadku braku w obiekcie łącza światłowodowego lub braku możliwości przesyłania danych z inwerterów do sieci internetowej obiektu, Wykonawca zamontuje ruter z kartą SIM. Ustalenie dostępu do internetu należy wykonać na etapie projektowym, które musi zostać potwierdzone stosowną notatką z Przedstawicielem Użytkownika i Zamawiającego, • urządzenia sieci LAN objęte dyrektywą NIS2 dla Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji muszą spełniać jej wymagania, • w razie konieczności uzyskanie warunków przyłączenia, od E.ON Polska S.A. dla instalacji fotowoltaicznej placówek, • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie w Stoen Operator Sp. z o. o., • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie z rzeczoznawcą ds. ppoż., • opracowanie STWiOR, • opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich w formacie .ath i .pdf, • w założeniach technicznych należy stosować najbardziej optymalne, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania, • w uzasadnionym przypadku dopuszcza się za zgodą Zamawiającego zmianę mocy na poszczególnych obiektach, przy założeniu wskazania miejsca montażu dodatkowych paneli instalacji fotowoltaicznej, tak aby suma zaplanowanych ilość mocy DC pozostała bez zmian. 3. Szczegółowy opis oraz zakres prac określają Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 11 do SWZ. Uwaga: Prace dotyczą obiektów czynnych. Prace montażowe na dachu Przedszkola nr 180 przy ul. Niekłańskiej 40 w Warszawie będą możliwe po wykonaniu remontu pokrycia przez Zamawiającego. Konstrukcja wsporcza, przeznaczona dla dachu płaskiego, będzie montowana w sposób bezinwazyjny na dachach budynków. Wykonawca robót musi uzyskać wzór umowy dystrybucyjnej ze Stoen Operator Sp. z o.o. i dostarczyć ją Zamawiającemu w celu jej zawarcia. Wykonawca musi uzgodnić w Stoen Operator Sp. z o.o. nowy układ pomiarowy i jego nową lokalizację w miejscu łatwo dostępnym. Wszystkie materiały (w szczególności panele fotowoltaiczne) po dostarczeniu na plac budowy, przed montażem, zostaną sprawdzone przez Zamawiającego pod względem spełnienia warunków SWZ oraz przedłożonych certyfikatów i kart katalogowych.
Interne Kennung: UD-VI-ZP/34/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen