457384-2025 - Ergebnis
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – "Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do obiektów Gminy Śmigiel w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r."
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do obiektów Gminy Śmigiel w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r."
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 896 870 kWh zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 274799-2025
Interne Kennung: WI.271.6.2025.KA.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 896 870 kWh zamówienia podstawowego. 2. Zamawiający posiada instalacje fotowoltaiczne dla 4 ppe: 5590310600022836412, 590310600001068452, 590310600000517043, rozliczanych na zasadach prosumenckich net mettering oraz ppe 590310600001315730 rozliczane na zasadach prosumenckich net billing określonych w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 2 do SWZ. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustawy przepisami wykonawczymi, w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 4. Sprzedawcą rezerwowym jest: Enea SA. 5. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Pełna informacja zawarta jest w Rozdziale 4 SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung, 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen, 09310000 Elektrizität
Menge: 896 870 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii (w zakresie do +/- 15% względem ilości energii dla zamówienia podstawowego. Zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 2 pkt 3 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ.