2. Verfahren
Verfahren
Titel: LEKI II
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: LEKI II - szczegółowo opisane w załączniku nr 2 do niniejszej SWZ - poszczególne pakiety. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: – załączniki numer 2, 3 do SWZ. 3. Wymagania wyszczególnione w chociażby w jednym dokumencie stanowiącym załączniki do SWZ będą obowiązujące dla Wykonawcy, jakby były zawarte w całej dokumentacji. 4. Podane w formularzach asortymentowo - cenowych ilości (określają zamówienie podstawowe – bez uwzględnienia opcji). Ostateczna wartość przedmiotu umowy zostanie określona na podstawie faktycznej ilości zamówienia, wynikającej z faktycznego zapotrzebowania Zamawiającego, pomnożonej przez cenę jednostkową z zastrzeżeniem, że minimalny poziom realizacji Umowy nie będzie mniejszy niż 70% maksymalnej wartości zamówienia podstawowego, bez uwzględnienia wartości zamówienia objętego prawem opcji i Wykonawcy nie służą żadne roszczenia z tytułu niezrealizowania Umowy powyżej tego poziomu. W przypadku niewykorzystania wartości umowy, Zamawiający może dokonywać zmian (przesunięć) zamawianych ilości pozycji w poszczególnych pozycjach asortymentowych w poszczególnych pakietach. 5. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści niniejszej SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DZPIZ-380-31/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Staszowie, zwany dalej „Zamawiającym”, pro-wadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Leki” w trybie przetargu nieograni-czonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skrócił termin składania ofert do 15 dni z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba wynika z konieczności zapewnienia ciągłości dostaw leków do SPZZOZ w Staszo-wie, niezbędnych do bieżącej działalności leczniczej i udzielania świadczeń zdrowotnych pacjen-tom. Zamawiający wskazuje, że wcześniejsze postępowanie na dostawy leków zostało wszczęte w dniu 14 kwietnia 2026 r., a pierwotny termin składania ofert wyznaczono na dzień 19 maja 2026 r. W to-ku postępowania wniesiono odwołanie do KIO, co spowodowało przesunięcie terminu składania ofert na dzień 12 czerwca 2026 r. Następnie Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie pa-kietów nr 9, 10, 11, 13, 20, ponieważ ceny najkorzystniejszych ofert przewyższały kwotę przezna-czoną na sfinansowanie zamówienia. W konsekwencji część asortymentu nie została zakontraktowana, mimo podjęcia przez Zamawiają-cego działań zmierzających do udzielenia zamówienia w zwykłym trybie i terminie. Dalsze oczeki-wanie na zawarcie umów mogłoby zagrozić ciągłości zabezpieczenia jednostki w leki. Skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad konkurencyjności, ponieważ przedmiotem za-mówienia są standardowe dostawy leków, realizowane przez profesjonalnych wykonawców działa-jących na wyspecjalizowanym rynku. Przygotowanie oferty w tym zakresie nie wymaga długotrwa-łych analiz technicznych ani organizacyjnych. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznaje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówie-nia, a skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest uzasadnione i zgodne z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Leki II - Pakiet 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załącznik numer 2 - poszczególne pakiety.
Interne Kennung: Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. ustawy PZP, poprzez zwiększenie (w stosunku do wartości określonych w załączniku 2 do SWZ) w okresie obowiązywania umowy (z zastrzeżeniem możliwości przedłużenia terminu realizacji umowy o 12 miesięcy) szacunkowych ilości asortymentu, jednakże niepowodującego wzrostu wartości umowy więcej niż o 40% w stosunku do wartości określonej w umowie, w przypadku zwiększenia bieżących potrzeb Zamawiającego, nie modyfikujących ogólnego charakteru umowy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku: a) zmiany ilości leczonych pacjentów, b) zmiany świadczeń udzielanych przez Zamawiającego, c) zmiany zapotrzebowania na dany asortyment d) zmiany kontraktu z NFZ. 3. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. W wyniku zastosowania prawa opcji ceny jednostkowe netto dostarczanego asortymentu nie ulegną zmianie, a zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same i jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający może z opisanego powyżej prawa opcji skorzystać w całości lub w części. 5. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 6. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowanie do Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej. 7. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (nazwa asortymentu) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Leki II - Pakiet 2
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Leki II - Pakiet 3
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Leki II - Pakiet 4
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Leki II - Pakiet 5
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Leki II - Pakiet 6
Interne Kennung: Pakiet 6