457448-2026 - Wettbewerb
Schweden – Künstlerische und schriftstellerische Tätigkeiten und Darbietungen – Ny scen till torget
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ny scen till torget
Beschreibung: Smedjebackens kommun bjuder in yrkesverksamma konstnärer, designers, arkitekter och landskapsarkitekter att anmäla intresse för ett konstnärligt gestaltningsuppdrag på Vasatorget i Smedjebacken. Steg 1: Intresse anmälan Steg 2: Genomförande
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92310000 Künstlerische und schriftstellerische Tätigkeiten und Darbietungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135066:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92311000 Kunstwerke, 71220000 Architekturentwurf, 71420000 Landschaftsgestaltung
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny scen till torget
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 92311000 Konstverk, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71420000 Landskapsarkitektur