See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elektriske varebiler til Kredsløb
Beschreibung: Udbuddet omfatter levering af elektriske varebiler til Kredsløb Fjernvarme A/S. Udbuddet er opdelt i 3 deludbud: Deludbud 1: Lille varevogn, kort model Deludbud 2: lillevarevogn, lang model Deludbud 3: Kassevogn
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Deludbud 1: Lille varevogn, kort model
Beschreibung: Mindre varevogn. Elektrisk, kort model, lasteevne: min. 450 kg
Menge: 15 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Op til yderligere 5 biler Kort model, Armlæn, bænk i stedet for passagersæde, fastmonteret krog, 4 årig serviceaftale.
Los: LOT-0002
Titel: Deludbud 2: Lille varevogn, lang model
Beschreibung: Mindre varevogn. Elektrisk, lang model, lasteevne: min. 450 kg
Menge: 10 Stück
Beschreibung der Optionen: Op til yderligere 5 biler Lang model, Armlæn, bænk i stedet for passagersæde, fastmonteret krog, 4 årig serviceaftale.
Los: LOT-0003
Titel: Deludbud 3: Kassevogn
Beschreibung: Større varevogn. Elektrisk, lasteevne min. 1000 kg, lille kørekort. I øvrigt iht. kravspecifikationen
Menge: 30 Stück
Beschreibung der Optionen: Op til yderligere 5 biler Kraftigere model med 170 HK eller mere, Armlæn, bænk i stedet for passagersæde, skydedør i venstre side, fastmonteret krog, 4 årig serviceaftale.