457879-2026 - Wettbewerb
Polen – Lehrmittel – Doposażenie pracowni w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDoposażenie pracowni w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim.
Beschreibung1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 2. Zamawiający stosuje procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp - najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje, że wykonawcy nie składają wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). Oświadczenie to zostanie złożone wyłącznie przez wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia dydaktycznego i specjalistycznego dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (SWZ Część II – OPZ). Zamówienie zostało podzielone na siedem części: • Część 1 – Doposażenie Ekopracowni; • Część 2 – Doposażenie pracowni 41, 45, 53; • Część 3 – Doposażenie pracowni foto; • Część 4 – Doposażenie ciemni fotograficznej; • Część 5 – Doposażenie pracowni ceramicznej; • Część 6 – Doposażenie pracowni plastycznej; • Część 7 – Doposażenie pracowni dydaktycznych. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia został określony w SWZ Część II – OPZ. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w terminie zaoferowanym w formularzu ofertowym, nie krótszym niż 5 dni i nie dłuższym niż 40 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Za termin wykonania zamówienia przyjmuje się dzień podpisania przez strony protokołu odbioru bez zastrzeżeń. 4. Oferty częściowe – zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych – wykonawca może złożyć ofertę:  na jedną część,  na kilka części,  na wszystkie części zamówienia. 5. Oferty wariantowe – zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. 7. Zamawiający nie przewiduje wymagań związanych z realizacją zamówienia, obejmujące aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufnego charakteru informacji przekazanych wykonawcy w toku realizacji zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz inni wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych, w szczególności wskazane w art. 94 ust. 1 pkt 1 – 10 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu w zakresie: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, 2) uprawnień do prowadzenia działalności, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, 4) zdolności technicznej lub zawodowej. 10. Z postępowania wyklucza się wykonawców: 1) podlegających wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 2) objętych przesłankami określonymi w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę; 3) objętych zakazem wynikającym z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia określonych w art. 109 ustawy Pzp. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, na wezwanie zobowiązany będzie złożyć w terminie nie krótszym niż 10 dni od wezwania, aktualne na dzień składania: 1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w celu dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu:  załącznik nr 2 (JEDZ),  załącznik nr 2a do SWZ IDW, 2) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w SWZ IDW– składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem; 3) oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o przynależności do grupy kapitałowej – załącznik nr 3 do SWZ IDW. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. podmiotowych środków dowodowych, które zamawiający posiada, jeżeli wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność. 11. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa dokumenty dotyczące braku podstaw wykluczenia. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 13. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 14. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 15. Projektowane postanowienia umowy stanowią Część III SWZ. Zamawiający: • nie przewiduje udzielenia zaliczek; • nie przewiduje prawa opcji; • nie wymaga zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy; • przewiduje możliwość zmiany umowy na zasadach określonych w art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp określonych w projektowanych postanowieniach umowy w § 6 UST. 17, § 9 PPU. 16 . Termin związania ofertą: do dnia 31.10.2026 r. (do końca dnia). 17.OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH: Administratorem danych osobowych jest: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim Klauzula informacyjna RODO stanowi zawarta jest w SWZ CZĘŚĆ I IDW. 18.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - Doposażenie Ekopracowni
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) okulary VR z dostępem do programu Corinth wraz z walizkami do przechowywania - 16 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.
Haupteinstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48190000 Unterrichtssoftwarepaket, 39162110 Lehrbedarf
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - Doposażenie pracowni 41, 45, 53
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) trymer do cięcia papieru do formatu min. B1 - 1 szt. 2) bigówka (manualna/metalowa) do obsługi formatu A3 lub większe - 1 szt. 3) laminator (A3/A3+) - 1 szt. 4) trymer długość cięcia ok.1300mm - 1 szt. 5) gilotyna długość cięcia ok 430mm - 2 szt. 6) wiertarka jednogłowicowa elektryczna z kompletem wierteł - 2 szt. 7) urządzenie do zaokrąglania naroży z wymiennymi nożami - 2 szt. 8) niszczarka - 1 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 - Doposażenie pracowni foto
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) aparaty i akcesoria do nich - 8 szt. 2) obiektyw długoogniskowy zoom - 1 szt. 3) obiektyw ultraszerokokątny - 1 szt. 4) obiektyw portretowy - 1 szt. 5) laptopy - 8 szt. 6) szafka na laptopy - 1 szt. 7) mikrofon - 2 szt. 8) gimbal - 2 szt. 9) lampy błyskowe - 4 szt. 10) kamera 360 - 1 szt. 11) ledowy zestaw oświetleniowy - 1 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.
LosLOT-0005
TitelCzęść 4 - Doposażenie ciemni fotograficznej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) powiększalnik na negatyw - 6 szt. 2) obiektyw Componar-S 2,8/50mm - 6 szt. 3) obiektyw Seagull 3.5/75mm - 1 szt. 4) maskownica Kaiser - 6 szt. 5) elektroniczny zegar ciemniowy do powiększalnika - 6 szt. 6) koreks 2 szpulowy - 3 szt. 7) menzurka 45 ml - 1 szt. 8) menzurka 150 ml - 1 szt. 9) menzurka 600 ml - 1 szt. 10) pojemnik z uchem/naczynie miarowe - 1 szt. 11) termometr fotograficzny 15-40 ST.C - 6 szt. 12) kuweta 24x30 cm – 3szt. - 1 komplet 13) kuweta 40x50 cm – 3 szt. - 1 komplet 14) kuweta 50x60 cm - 1 szt. 15) fomapan 400/36 - 30 szt. 16) fomaspeed 10x15/25 - 30 szt. 17) fomaspeed 18x24/25 - 10 szt. 18) fomaspeed 24x30/10 - 5 szt. 19) butelka mleczna 1l - 4 szt. 20) butelka czarna 1l - 4 szt. 21) kanister mleczny 5l - 4 szt. 22) wywoływacz negatywowy - 10 szt. 23) wywoływacz pozytywowy 2M-PN na 5l. - 3 szt. 24) wywoływacz pozytywowy 2M-PK na 5l. - 3 szt. 25) Utrwalacz - 8 szt. 26) szczypce - 3 szt. 27) rękaw ciemniowy - 3 szt. 28) lampa ciemniowa - 6 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.
LosLOT-0006
TitelCzęść 5 - Doposażenie pracowni ceramicznej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) piec ceramiczny z programatorem TOP 100 - 1 szt. 2) mieszarka do gliny - 1 szt. 3) walcarka do gliny - 1 szt. 4) koło garncarskie - 2 szt. 5) odstojnik (zapobiegający zapchaniu rur gliną) - 1 szt. 6) wałki do gliny 50 cm - 2 szt. 7) glina ceramiczna - 1 szt. 8) szkliwa, angoby - 37 szt. 9) doposażenie pieca: podstawki do wypalania - 10 szt. 10) narzędzia do ceramiki - 20 szt. 11) toczek obrotowy - 2 szt. 12) pojemniki do przechowywania gliny - 2 szt. 13) regały na ceramikę - 7 szt. 14) szafki na szkliwa - 4 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.
LosLOT-0007
TitelCzęść 6 - Doposażenie pracowni plastycznej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) regały - 8 szt. 2) pudełka 30l - 4 szt. 3) pudełka 74l - 6 szt. 4) sztalugi - 10 szt. 5) tablica korkowa - 1 szt. 6) sklejka/deska - 2 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.
LosLOT-0008
TitelCzęść 7 - Doposażenie pracowni dydaktycznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) krzesło obrotowe - 1 szt. 2) Krzesło - 24 szt. 3) fotel biurowy obrotowy - 1 szt. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ) – odpowiednio dla ww. części zamówienia, w którym zamawiający określa minimalne parametry techniczne dotyczące sprzętów oraz liczby sztuk poszczególnego asortymentu dla wszystkich ww. części. 3. Zamawiający dopuszcza sprzęt równoważny. Ilekroć w OPZ wskazano znaki towarowe, producentów, patenty, normy, certyfikaty, pochodzenie lub systemy odniesienia, należy przez to rozumieć rozwiązania przykładowe. Wykonawca, który oferuje rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności poprzez przedłożenie kart katalogowych, kart technicznych lub innych dokumentów producenta.