2. Verfahren
Verfahren
Titel: OPRAVA KOMUNIKACE A INŽENÝRSKÝCH SÍTÍ V UL. MATHESIOVA A VYBUDOVÁNÍ PARKOVIŠTĚ A SOCIÁLNÍHO ZÁZEMÍ NA ST. P. Č. 32 V K. Ú. JÁCHYMOV
Beschreibung: Část 1–3 A. etapa Dešťová kanalizace a přeložka vodovodu Revitalizace historického jádra města náměstí Republiky v Jáchymově – 3 A. etapa Dešťová kanalizace a přeložka vodovodu Účelem stavby je návrh dešťové kanalizace pro napojení nových uličních vpustí ve zpevněných plochách a nové připojení střešních svodů od přilehlých objektů. Jednotlivé větve dešťové kanalizace budou zakončeny odlučovačem ropných látek a budou napojeny do zatrubněného Jáchymovského potoka, který prochází středem náměstí Republiky. V rámci stavby bude nutná přeložka vodovodu, který je v těsném souběhu s navrhovanou kanalizací. Část 2 – Jáchymov – oprava ulice Mathesiova Jedná se o jednoduchou stavbu projekčně bez členění na stavební objekty. Stavba je rozpočtově členěna na: SO 101 – Komunikace SO 102 – Chodník SO 401 – Veřejné osvětlení Komunikace a chodník Rekonstrukce se týká cca 200 m dlouhé části komunikace v ulici Mathesiova. Počátek úprav viz příloha Situace. Komunikace má šířku 3,75 m a příčný sklon 3,50 %. Lemována je kamennými obrubníky typu OP4. Vpravo ve směru staničení se od 0,00 km až 0,062 km a 0,113 až 0,138 km napojuje parkovací záliv šířky 2,00 m s příčným sklonem 0,50 %. Tento stavební celek je lemován napravo po celé délce chodníkem minimální šířky 1,50 m. Podélný sklon komunikace je patrný z přílohy podélný profil. Součástí objektu je výměna sloupů veřejného osvětlení. Veřejné osvětlení V rámci opravy ulice Mathesiova je požadováno rozšíření VO pro část ulice u kostela, kde v současné době není provedeno osvětlení této komunikace, jen je provedeno osvětlení chodníku ke kostelu nízkými dekorativními svítidly a v části nad kostelem jsou použita dvě odlišná svítidla VO. Návrh řeší výměnu těchto svítidel za nová (označ.MK1 až MK7) – stejného typu jako jsou použita svítidla na náměstí a v dolní části ulice Mathesiova. Navrženy jsou světelná místa osazená jedním stožárem a dvojnásobným výložníkem 180°, kdy jedno svítidlo budce osvětlovat komunikaci a druhé svítidlo bude osvětlovat chodník ke kostelu. Část 3 – Jáchymov – parkoviště v ulici Mathesiova a WC Jedná se o trvalou stavbu. Novostavba parkoviště pro osobní vozidla s kapacitou 16 stání, a výstavbu veřejných WC, včetně potřebného napojení na technickou infrastrukturu. Pozemek je v současné době nezpevněná plocha částečně pokrytá travnatým porostem a štěrkem. Nachází se v intravilánu města Jáchymov, kde dříve stál městský dům. Stavba je členěna na stavební objekty – SO 101, SO 701. Tato stavba přímo souvisí se stavbou Jáchymov – oprava ulice Mathesiova. Objekt se nachází v městské památkové zóně. Návrh tvaru a materiálové řešení bylo koordinováno s památkáři NPÚ. SO 101 Parkoviště je navrženo pro celkem 16 osobních vozidel, z toho jedno stání je určeno pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Šířka parkovacího stání je 2,5 m a délka 5,0 m. Krajní parkovací stání jsou zvětšena o 0,25 m, parkovací stání pro ZTP mají šířku 3,5 m. Parkovací stání jsou kolmá. Vybraná stání jsou lemována pásem, který je určen pro vysazení rostlých stromů. Počet stromů na parkovišti je celkem 6. Jejich přesné umístění vyplývá z přílohy situace. Povrch parkoviště je tvořen zatravňovací dlažbou, lemován kamennými obrubníky uložených v betonu. Zatravňovací dlažba umožňuje vsakování až 100 % všech srážkových vod. Na parkoviště je napojen chodník pro pěší, který navazuje na stávající chodník, jenž lemuje komunikaci. V návaznosti na parkoviště budou umístěny kontejnery pro tříděný odpad, polopodzemní, dvouhákové. Součástí tohoto objektu je rovněž doplnění stávajícího veřejného osvětlení pomocí dvou lamp. Podkladní vrstvy parkoviště budou celoplošně doplněny o sorpční textilii s garantovanou životností min. 20 let a gramáží min. 400 g/m2 SO 701 Fasáda je navržena jako zavěšená z ocelových plechů – Corten, který je bezúdržbový. Kolem objektu je navržena ocelová konstrukce imitující sedlovou střechu okolních objektů. Střecha bude plochá zelená. Dveře budou odolné a s odpovídajícími bezpečnostními prvky. Dispozice objektu vychází z požadavků investora. Zahrnuje WC pro muže, WC pro ženy, WC pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a technickou místnost. Konstrukční řešení zahrnuje zděné stěny z keramických tvárnic, které zajistí potřebnou pevnost a tepelnou izolaci. Stropy budou systémové skládané, což poskytne dostatečnou pevnost a stabilitu konstrukce. Stavba toalet bude napojena na zdroj elektrické energie a vody. Dále bude napojena na splaškovou kanalizaci. V rámci stavby nebudou káceny stromy. Terénní úpravy nejsou uvažovány. V rámci akce bude vysazen 6x Acer campestre. Podrobný popis je uveden v technické zprávě v projektových dokumentacích.
Interne Kennung: 001
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dle ZZVZ
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Není