See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa maszyn w ramach dotacji celowej zadań własnych realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego w ramach programu „Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 20252026”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa maszyn w ramach dotacji celowej zadań własnych realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego w ramach programu „Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 20252026”.
Vorherige Bekanntmachung: 709406-2025
Interne Kennung: IRI.272.28.2025.DM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w ust. 1, tj. krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu jest uzasadnione. Jak wskazuje komentarz do ustawy Prawo zamówień publicznych pod redakcją Włodzimierza Dzierżanowskiego, „ustęp 2 komentowanego artykułu przewiduje możliwość przeprowadzenia procedury przyspieszonej, co polega na skróceniu terminu do minimalnie 15 dni w dwóch okolicznościach. (…) Druga okoliczność to pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert. Do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest zatem wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego. W uzasadnieniu trzeba więc wskazać na potrzebę, jaką zaspokaja zamówienie oraz na przyczynę pilności jej zaspokojenia.” W przedmiotowej sprawie Zamawiający otrzymał środki finansowe w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, które przeznaczone są na zakup niezbędnych maszyn i wyposażenia w celu wzmocnienia potencjału operacyjnego oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu gotowości w zakresie realizacji zadań obronnych. W dniu 24 września 2025 r. Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę maszyn w ramach dotacji celowej dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach programu „Ochrona Ludności i Obrona Cywilna na lata 2025–2026”. Otwarcie ofert nastąpiło 24 października 2025 r. W dniu 27 października 2025 r. Zamawiający był zmuszony unieważnić postępowanie w zakresie dwóch części zamówienia. Środki finansowe przyznane z ww. programu muszą zostać uruchomione i wykorzystane do dnia 5 grudnia 2025 r. Zastosowanie terminu określonego w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp (35 dni od dnia przekazania ogłoszenia do UPUE) uniemożliwiłoby zawarcie umowy w terminie pozwalającym na wykorzystanie przyznanych środków, co skutkowałoby utratą finansowania i koniecznością ponownego unieważnienia postępowania. Zamawiający planuje wszcząć nowe postępowanie bez istotnych zmian w opisie przedmiotu zamówienia, dlatego skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie negatywnie na zasadę uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. W uzasadnieniu do projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 366) wskazano, że procedura przyspieszona została wprowadzona m.in. dla sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, takich jak np. niedochowanie terminów publikacji ogłoszenia, które uniemożliwia zachowanie pełnych terminów ustawowych. Wobec tego, skoro wolą ustawodawcy było dopuszczenie zastosowania procedury przyspieszonej również w takich przypadkach, tym bardziej uzasadnione jest jej zastosowanie w niniejszym postępowaniu, w którym opóźnienie wynika z obiektywnych okoliczności związanych z koniecznością powtórzenia postępowania. Pilna potrzeba, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp to sytuacja, w której zamawiający z obiektywnych przyczyn powinien podjąć pilnie działania zmierzające do wykonania zamówienia publicznego. Z uwagi na barka miejsca dalsza część w uwagach końcowych
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43300000 Baugerät
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43200000 Erdbewegungs- und Erdaushubmaschinen sowie zugehörige Teile, 43261000 Löffelbagger
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Dostawa koparko-ładowarki
Beschreibung: 1)Przedmiotem dostawy jest dostawa koparkoładowarki, spełniającej wymagania zgodnie z przepisami dotyczącymi ruchu drogowego oraz eksploatacji maszyn budowlanych, fabrycznie nowa, nieużywana, kompletna, gotowa do użytku, sprawna technicznie, wolna od wad fizycznych, prawnych konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych. 2)Wymagania techniczne: a)Pełna sprawność techniczna potwierdzona przez producenta. b)Wyposażenie w wszystkie niezbędne płyny eksploatacyjne. c)Zatankowanie do minimalnego poziomu określonego przez producenta. 3)Usługi dodatkowe: a)Przeszkolenie dwóch operatorów Zamawiającego w zakresie budowy i obsługi koparkoładowarki. b)Transport, ubezpieczenie, załadunek i rozładunek. c)Instalacja i uruchomienie. 4)Dokumentacja i certyfikaty:, a)Certyfikaty dopuszczenia do sprzedaży i użytkowania w RP. b)Instrukcja obsługi w języku polskim. c)Karta gwarancyjna. d)Maszyna będąca przedmiotem dostawy muszą posiadać stosowne certyfikaty, atesty i raporty dopuszczające do sprzedaży i użytkowania na terenie RP. 5)Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowaną koparkoładowarkę. 6)Szczegółowy opis maszyny został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej oferowanej maszyny, stanowiący Załącznik nr 4.1 do SWZ. 7)Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik 5.1 do SWZ.
Interne Kennung: 1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Dostawa ciągnika rolniczego
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciągnika rolniczego spełniającego wymagania zgodnie z przepisami dotyczącymi ruchu drogowego fabrycznie nowego, nieużywanego, kompletnego, gotowego do użytku, sprawnie technicznego, wolnego od wad fizycznych, prawnych, konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych. 2) Wymagania techniczne: a) wyprodukowany w 2024 lub 2025 roku, b) Pełna sprawność techniczna potwierdzona przez producenta. b) Wyposażenie w wszystkie niezbędne płyny eksploatacyjne. c) Zatankowanie do minimalnego poziomu określonego przez producenta. 3)Usługi dodatkowe: a)Transport, ubezpieczenie, załadunek i rozładunek. b) Instalacja i uruchomienie. c) Dokumentacja i certyfikaty:, d) Certyfikaty dopuszczenia do sprzedaży i użytkowania w RP. 3) Szczegółowy opis maszyny został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej oferowanej maszyny, stanowiący Załącznik nr 4.2 do SWZ. 4) Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik 5.2 do SWZ
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34390000 Zubehör für Zugfahrzeuge, 16500000 Selbstlade- oder Entladewagen und Sattelanhänger für die Landwirtschaft