2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Ciechanowie w okresie od 01.01.2026 roku do 31.12.2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie dystrybucji energii do lokali i obiektów Zamawiającego wymienionych w załączniku nr 4 do SWZ – Wykaz PPE. 1.1 Całkowite szacunkowe zużycie energii [kWh] w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. wynosi 1 583 050 kWh dla lokali i obiektów należących do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie. 1.2. Zamawiający oświadcza, że posiada zainstalowane mikroinstalacje w PPE o nr: 590243872015772956. Istniejąca mikroinstalacja to instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy do 50 [kW], w której zainstalowany jest licznik dwukierunkowy. Zamawiający jednocześnie informuje, że w 2026 roku może zainstalować nowe instalacje w kolejnych PPE. W przypadku już istniejącej mikroinstalacji oraz w przypadku powstania nowych instalacji, Wykonawca w ramach realizacji niniejszego zamówienia zobowiązany jest do zawarcia i realizacji umowy w ramach umowy kompleksowej dla prosumenta dla tych PPE. 1.3 Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej/umów kompleksowych. 1.4. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiających (odbiorców) umów sprzedaży energii elektrycznej właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami. 1.5. Warunki ogólne: a) Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji realizowana będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266), przepisach wykonawczych do tej ustawy, zasadami określonymi w koncesjach, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych oraz jednostkowych cen energii czynnej po rozstrzygnięciu przedmiotowego postępowania. b) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi standardami jakościowymi obsługi odbiorców określonymi w aktach wykonawczych do ustawy Prawo Energetyczne. c) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, że co najmniej 50% dostarczanej energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, zgodnie ze strukturą paliw stosowaną przez Wykonawcę, wynikającą ze sprawozdań za rok 2024. Weryfikacja spełnienia powyższego warunku nastąpi na podstawie publicznie dostępnych danych, w szczególności rocznych raportów struktury paliw publikowanych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki lub innych wiarygodnych źródeł informacji, umożliwiających ocenę udziału energii z odnawialnych źródeł energii Wykonawcy.
Vorherige Bekanntmachung: 697854-2025
Interne Kennung: PN/D/2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Ciechanowie w okresie od 01.01.2026 roku do 31.12.2026 r