2. Verfahren
Verfahren
Titel: UTRZYMANIE DRÓG KLASY G GP W PODZIALE NA 3 CZĘŚCI: CZĘŚĆ I – REJON GORZÓW WLKP. OD SKWIERZYNA I OD STRZELCE KRAJEŃSKIE, CZĘŚĆ II – REJON NOWA SÓL OD RACULA, CZĘŚĆ III – REJON SŁUBICE OD KROSNO ODRZ. OD SŁUBICE OD RZEPIN OD KORYTA.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie dróg klasy G GP w podziale na 3 części: Część I – Rejon Gorzów Wlkp. OD Skwierzyna i OD Strzelce Krajeńskie, Część II – Rejon Nowa Sól OD Racula, Część III – Rejon Słubice OD Krosno Odrz. OD Słubice OD Rzepin OD Koryta. Zamówienie obejmuje wykonywanie usług i robót budowlanych z zakresu: - bieżącego utrzymania dróg (BUD), - zimowego utrzymania dróg (ZUD), - bieżącego utrzymania czystości na obiektach inżynierskich (BUM). Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: remonty cząstkowe nawierzchni, remonty poboczy, utrzymanie odwodnienia drogowego, remont chodników i ścieżek rowerowych, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń brd, bezpieczeństwo, utrzymanie zieleni przydrożnej, utrzymanie korpusu drogi, zimowe utrzymanie dróg, utrzymanie czystości na obiektach inżynierskich. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany osobiście wykonać zastrzeżone przez Zamawiającego, zgodnie z art. 121 ustawy Pzp, kluczowe zadania określone w Grupie Robót nr 11 – Zarządzanie Kontraktem, tj. czynności wykonywane przez następujących członków Zespołu ds. Utrzymania Dróg: Kierownik ds. Utrzymania Dróg; Zca Kierownika ds. Utrzymania Dróg. Wykonawca może złożyć ofertę maksymalnie na 2 dowolnie wybrane części zamówienia. Jednemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na maksymalnie 2 części. Złożenie oferty na więcej niż 2 części skutkuje odrzuceniem Oferty w zakresie wszystkich części, na które zostanie złożona oferta. Całkowita szacunkowa wartość zamówienia powyżej progu unijnego oraz powyżej 10 mln euro.
Vorherige Bekanntmachung: 106500-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) lit. a) i b); pkt. 2), 3), 7) lit. a)-d) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45442121 Anstricharbeiten für Konstruktionen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90910000 Reinigungsdienste, 63712710 Verkehrsüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: UTRZYMANIE DRÓG KLASY G GP W PODZIALE NA 3 CZĘŚCI: CZĘŚĆ I – REJON GORZÓW WLKP. OD SKWIERZYNA I OD STRZELCE KRAJEŃSKIE.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie dróg klasy G GP w podziale na 3 części: Część I – Rejon Gorzów Wlkp. OD Skwierzyna i OD Strzelce Krajeńskie. Część I obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych nr 22, 24 Rejonu w Gorzowie Wlkp. (OD Skwierzyna, OD Strzelce Krajeńskie). Długość w rozwinięciu na 1 jezdnię około 123,9 km. Zakres i zastrzeżenie obowiązek osobistego wykonania kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia określono w części ogólnej ogłoszenia. Szacunkowa wartość części I - powyżej progu unijnego oraz powyżej 10 mln euro.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.16.2025 CZĘŚĆ I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Informacje dotyczące opcji zawarte są w SWZ. W ramach niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji w zakresie: - powierzenia Wykonawcy wykonania prac, na innych odcinkach dróg (wyszczególnionych w SWZ - Tom II) - po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego w zakresie prac utrzymaniowych oznaczonych w TER jako możliwe do realizacji w ramach prawa opcji; - powierzenia Wykonawcy wykonania prac, na okres nie dłuższy niż 10 miesięcy, po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: UTRZYMANIE DRÓG KLASY G GP W PODZIALE NA 3 CZĘŚCI: CZĘŚĆ II – REJON NOWA SÓL OD RACULA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie dróg klasy G GP w podziale na 3 części: Część II – Rejon Nowa Sól OD Racula. Część II obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych nr 27, 32 Rejonu w Nowej Soli (OD Racula). Długość w rozwinięciu na 1 jezdnię około 59,8 km. Zakres i zastrzeżenie obowiązek osobistego wykonania kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia określono w części ogólnej ogłoszenia. Szacunkowa wartość części II - powyżej progu unijnego oraz poniżej 10 mln euro.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.16.2025 CZĘŚĆ II
Los: LOT-0003
Titel: UTRZYMANIE DRÓG KLASY G GP W PODZIALE NA 3 CZĘŚCI: CZĘŚĆ III – REJON SŁUBICE OD KROSNO ODRZ. OD SŁUBICE OD RZEPIN OD KORYTA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie dróg klasy G GP w podziale na 3 części: Część III - Rejon Słubice OD Krosno Odrz. OD Słubice OD Rzepin OD Koryta Część III obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych nr 2, 22, 29, 31, 32, 92 Rejonu w Słubicach (OD Słubice, OD Koryta, OD Krosno Odrzańskie, OD Rzepin). Długość w rozwinięciu na 1 jezdnię około 250,6 km. Zakres i zastrzeżenie obowiązek osobistego wykonania kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia określono w części ogólnej ogłoszenia. Szacunkowa wartość części III - powyżej progu unijnego oraz powyżej 10 mln euro.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.16.2025 CZĘŚĆ III