See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla odcinka drogi ekspresowej S 74 Przełom/Mniów – Kielce (S7 węzeł Kielce Zachód)
Beschreibung: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla odcinka drogi ekspresowej S 74 Przełom/Mniów – Kielce (S7 węzeł Kielce Zachód)
Interne Kennung: O.Ki.D-3.2412.13.2021.jr
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest projekt i budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S-74 wraz z węzłami, miejscem obsługi podróżnych, przebudową dróg poprzecznych i budową dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji o długości około 16,365km. Początek drogi w km globalnym 58+567 istniejącej DK 74, koniec trasy w km lokalnym 7+728 w ciągu S7 na odcinku zachodniej obwodnicy Kielc (włączenie S74 do S7 na węźle Kielce Zachód). Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w granicach administracyjnych gmin: Mniów, Miedziana Góra i Strawczyn (powiat kielecki). Początek drogi znajduje się w miejscowości Przełom (gm. Mniów). Na odcinku ok. 400 m przebiega istniejącym śladem drogi krajowej nr 74, następnie odsuwa się w kierunku południowo-zachodnim i dalej biegnie po nowym śladzie przechodząc przez miejscowości: Węgrzynów, Pępice (gm. Mniów). W dalszej kolejności trasa projektowanej drogi przebiegać będzie na wysokości miejscowości Porzecze (gm. Miedziana Góra), po przejściu obiektem mostowym przez rzekę Bobrzę droga zmienia kierunek na południowy i biegnie wzdłuż rzeki Bobrzy w niewielkim stopniu ingerując w obszar Natura 2000 - Dolina Bobrzy PLH260014 oraz omijając od wschodu zabudowę miejscowości Porzecze (gm. Miedziana Góra) i Bugaj (gm. Strawczyn). Po przekroczeniu drogi wojewódzkiej nr 748, projektowana droga S-74 biegnie na wschód wchodząc w kompleks leśny do połączenia z drogą ekspresową S-7 poprzez węzeł „Kielce — Zachód”. W zakres rzeczowy zadania wchodzi: - budowa odcinka drogi ekspresowej S74 jako drogi dwujezdniowej o długości około 16,365km , - przebudowa istniejącego układu komunikacyjnego - budowa innych dróg publicznych i dodatkowych jezdni wraz ze zjazdami, - budowa 2 węzłów drogowych, - budowa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP), - budowa przejazdów awaryjnych oraz wjazdów awaryjnych na drogę ekspresową, - budowa pasów utwardzeń terenu na potrzeby utrzymania drogi ekspresowej, - budowa urządzeń odwadniających oraz urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekranów akustycznych). Wartość zamówienia powyżej 20 000 000 euro.
Interne Kennung: O.Ki.D3.2412.13.2021.jr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen