458360-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bau von Fernheizzentralen – Prækvalifikation - Totalentreprise A, Varmepumpe
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrækvalifikation - Totalentreprise A, Varmepumpe
BeschreibungUdbuddet er en del af Lemvig Varmeværks samlede projekt med udvidelse med ny produktionskapacitet, og omfatter Totalentreprise A Varmepumpe
Interne Kennung24-045
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres iht. Forsyningsvirksomhedsdirektivet 2014/25/EU af 26. februar 2014 for bygge- og anlægsopgaver over tærskelværdien for EU-udbud foretaget af en forsyningsvirksomhed.Totalentreprisen udbydes som udbud med forhandling. (Forsyningsvirksomhedsdirektivet, afsnit II, Artikel 47 Udbud med forhandling med forudgående indkaldelse af tilbud)Tildelingskriterie er: Økonomisk mest fordelagtige tilbud baseret på pris og kvalitet.Der udvælges op til 5 tilbudsgivere til deltagelse i tilbudsgivning på baggrund af prækvalifikation.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251250 Bau von Fernheizzentralen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 45232142 Bau von Wärmeübertragungsanlagen
5. Los
LosLOT-0000