458377-2026 - Wettbewerb
Finnland – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Sähköenergian ja salkunhoitopalvelun hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sähköenergian ja salkunhoitopalvelun hankinta
Beschreibung: Monetra Oulu Oy hankintapalvelut pyytää tarjoustanne sähköenergiasta sekä suomenkielisestä salkunhoitopalvelusta mukana oleville asiakkailleen (jäljempänä myös "Tilaaja") tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Tarjouspyynnössä pyydetään hinnoittelemaan sähköenergia ja suomenkielinen salkunhoitopalvelu sekä lisäksi tarjoaja ilmoittaa onko tarjoajalla kokemusta ja mahdollisuus tarjota sähköenergian optimointipalvelua Tilaajille (optio).
Interne Kennung: Monetra TP 27/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tämä on EU-kynnysarvon ylittävän hankinta. Tähän hankintaan liittyy puitejärjestelystä sopiminen yhden toimijan kanssa. Tarjousten avausajankohta on ilmoitettu sitoumuksitta. Tarjoukset voidaan avata myös ilmoitetun ajankohdan jälkeen. Avaustilaisuus ei ole julkinen. Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Rinnakkaistarjouksia ei hyväksytä, Tarjoaja voi jättää vain yhden tarjouksen. Osana yhteenliittymää jätettyä tarjousta sekä yhtäaikaista Tarjoajan itsenäistä tarjousta ei kuitenkaan lueta rinnakkaistarjouksiksi. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta Tarjoajille korvausta.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000