2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZP/42/ZCO/2026 Świadczenie usług pralniczych wraz z najmem bielizny, odzieży szpitalnej oraz transportem całego przedmiotu zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług prania bielizny szpitalnej, najmowanej oraz serwisu bieliźniarskiego dla Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej na zasadach opisanych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, a w szczególności wykonywanie czynności polegających na: 1) najmie nowej bielizny szpitalnej i operacyjnej, odzieży roboczej dla pracowników, kołder, poduszek, koszul bawełnianych, podkładów, serwet, kocy w zależności od potrzeb Zamawiającego, zestawienie ilościowe i szczegółowe wymagania materiałowe i fasonowe w: a) tabeli nr 1: Bielizna i odzież operacyjna do wynajmu na okres trwania umowy (36 miesięcy) b) tabeli nr 2: Bielizna pościelowa i inna do wynajmu na okres trwania umowy (36 miesięcy) c) tabeli nr 3: Odzież ochronna jednodniowa dla personelu do wynajmu na okres trwania umowy (36 miesięcy). 2) kompleksowej usłudze pralniczej bielizny i odzieży szpitalnej oraz najmowanej obejmującej w szczególności: dezynfekcję, pranie, płukanie przy użyciu płynu antystatycznego w zależności od potrzeb, suszenie, maglowanie, prasowanie, bieżącą reperację (serwis bieliźniarski), segregację i pakowanie bielizny, 3) odbiorze brudnej bielizny z magazynu Zamawiającego i dostarczeniu czystej bielizny do siedziby Zamawiającego (transport z i do siedziby Zamawiającego) 4) dostawie worków tekstylnych, foliowych i rozpuszczalnych do pakowania bielizny, 5) wyposażenie magazynu Zamawiającego w urządzenia z odpowiednimi czytnikami do kontroli obiegu odzieży brudnej i czystej bez konieczności indywidualnego zliczania pojedynczych sztuk asortymentu wraz z zestawem komputerowym z dostępem do programu obsługującego system RFID, 6) najmie dystrybutorów automatycznych wydających odzież oraz szaf zbierających odzież brudną. 2. Przedmiot zamówienia i warunki jego realizacji szczegółowo określają załączniki do SWZ: - załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4 – wzór umowy 3.4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp (zwane dalej zamówieniem podobnym). a) Zakres zamówienia podobnego: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług prania odzieży fasonowej i ochronnej, najmowanej oraz serwisu bieliźniarskiego dla Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej na zasadach opisanych w Specyfikacji Warunków Zamówienia dla zamówienia podstawowego, a w szczególności wykonywanie czynności polegających na: 1) najmie nowej, otagowanej odzieży fasonowej, ochronnej, roboczej dla pracowników w zależności od potrzeb Zamawiającego, zestawienie ilościowe i szczegółowe wymagania materiałowe i fasonowe w tabeli nr 4: Odzież fasonowa i ochronna do wynajmu – załącznik nr 3a do SWZ. 2) kompleksowej usłudze pralniczej odzieży fasonowej i ochronnej, najmowanej obejmującej w szczególności: dezynfekcję, pranie, płukanie przy użyciu płynu antystatycznego w zależności od potrzeb, suszenie, maglowanie, prasowanie, bieżącą reperację (serwis bieliźniarski), segregację i pakowanie, 3) odbiorze brudnej odzieży z magazynu Zamawiającego i dostarczeniu czystej odzieży do siedziby Zamawiającego (transport z i do siedziby Zamawiającego), 4) dostawie worków tekstylnych, foliowych do pakowania bielizny. 2. Usługa prania, suszenia, maglowania, prasowania wykonywana zgodnie z punktem 3 (Dotyczy całego przedmiotu zamówienia) Opisu Przedmiotu Zamówienia dla zamówienia podstawowego – załącznik nr 3 do SWZ. 3. Usługa transportu wykonywana zgodnie z punktem 4 (Wymagania dotyczące transportu) Opisu Przedmiotu Zamówienia dla zamówienia podstawowego – załącznik nr 3 do SWZ. 4. Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia kontroli wykonanych usług pralniczych zgodnie z zapisami punktu 5 (Prawa Zamawiającego) Opisu Przedmiotu Zamówienia dla zamówienia podstawowego – załącznik nr 3 do SWZ. b) Szacunkowa wartość brutto zamówienia podobnego: 243 702,36 zł (198 132,00 zł netto). c) Zamawiający przewiduje sukcesywne zawieranie umów na zamówienia podobne z ok 2-miesięcznym wyprzedzeniem. d) Zamawiający informuje, że warunki dla zamówienia podobnego są zbieżne z warunkami dla zamówienia podstawowego. Zamówienie podobne będzie realizowane na zasadach określonych w umowie podstawowej (w szczególności w zakresie zaoferowanej ceny – aktualnej na dzień udzielenia zamówienia podobnego). 6. Wykonawca zobowiązuje się wypełnić wymogi określone w obowiązujących przepisach, tj. w szczególności: -wytyczne Ministra Zdrowia w zakresie wymogów prawidłowego funkcjonowania pralni dla podmiotów świadczących usługi pralnicze na rzecz podmiotów świadczących usługi lecznicze (szpitali) z dnia 9 listopada 2022 r. - Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27.04.2000r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w pralniach i farbiarniach (Dz. U. 2000, nr 40 poz. 469) - zasady Dobrej Praktyki Pralniczej.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98315000 Bügeln
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Świadczenie usług pralniczych wraz z najmem bielizny, odzieży szpitalnej oraz transportem całego przedmiotu zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień