458575-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Tests und Analysen bezüglich Zusammensetzung und Reinheit – Prøvetagning på affaldsanlæg
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrøvetagning på affaldsanlæg
BeschreibungDette udbud vedrører udtagning og kemiske analyser af prøver fra perkolat, grundvand og jord fra Reno Djurs anlæg ved Glatved Stand. Ydermere skal der udtages vandige prøver samt pejling af vandstand på Reno Djurs genbrugsstationer samt ad hoc faststofprøver af jord, affald og rent træ.Den udbudte kontrakt har en varinghed på 2 år med mulighed for forlængelse ad flere omgangs i op til 3 år.Kontrakten vil blive tildelt én leverandør.
Interne Kennung287039397
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNærværende udbud er et offentligt udbud, som følger Udbudslovens regler.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71610000 Tests und Analysen bezüglich Zusammensetzung und Reinheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen, 71900000 Labordienste, 79723000 Abfallanalyse
5. Los
LosLOT-0000