2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af service desk
Beschreibung: Ordregiver har udbudt anskaffelsen af en Service Desk funktion til Dansk Retursystem. Ordregiver s en kompetent leverandør, der skal levere komplet 1st level Service Desk inkl. brugeradministration, klientdrift, triagering, løsning af standardopgaver, support for møde- og AV-udstyr, driftsovervågning, koordinering med 2nd/3rd level såvel som relevant samarbejde med Dansk Retursystems øvrige eksterne leverandører. Service Desk-funktionen skal understøtte Ordregivers processer, governance, sikkerhedskrav og værktøjer, herunder ved brug af Ordregivers ITSM-platform som primært arbejdsredskab.
Interne Kennung: 2
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der har ikke været afviklet forhandling.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72253000 Help-Desk und Unterstützungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0000