See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa i transport: materiałów i szczepów odniesienia, odczynników, podłóż mikrobiologicznych, testów oraz materiałów do badań mikrobiologicznych i diagnostycznych
Beschreibung: Szczegółowy opis poszczególnych części został ujęty w załączniku nr 2 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia- OPZ). Pakiet III.1 - Osocze królicze; Pakiet III.2 - Sporale; Pakiet III.3 - Materiały pomocnicze do mikrobiologii; Pakiet III.4 - Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II Pakiet III.5 - Materiały do systemu mini Vidas; Pakiet III.6 - Materiały do systemu Vitek 2 Compact; Pakiet III.7 - Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania Pakiet III.8 - Materiały odniesienia dla mikrobiologii; Pakiet III.9 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) I Pakiet III.10 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) II; Pakiet III.11 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) III; Pakiet III.12 - Materiały do badań mikrobiologicznych; Pakiet III.13 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I Pakiet III.14 - Płytki odciskowe; Pakiet III.15 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach; Pakiet III.16 - Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I; Pakiet III.17 - Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach; Pakiet III.18 - Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach Pakiet III.19 - Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności; Pakiet III.20 - Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody; Pakiet III.21 - Testy LAL. Pakiet III.22 - Materiały do badań mikrobiologicznych (buliony) IV
Interne Kennung: OA.272.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu b) spełniają warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający wymaga wykazania przez wykonawców spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczących: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku w tym zakresie d) zdolności technicznej lub zawodowej-Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku w tym zakresie. Przedmiotowe środki dowodowe - środki służące potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw, usług lub robót budowlanych z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) lub opisie kryteriów oceny ofert, lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia (art. 7 pkt 20 oraz art.106 ust.1 Pzp). a) Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, a Wykonawca składa je wraz z ofertą. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. b) W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca składa wraz z ofertą: przedmiotowe środki dowodowe w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym. Przedmiotowe środki dowodowe mają na celu potwierdzenie spełniania wymagań określonych w OPZ w zakresie istotnych parametrów. Na potwierdzenie tego Zamawiający wymaga dołączenia do oferty dokumentacji w postaci np.: broszur informacyjnych producenta, instrukcji użycia produktu, stron katalogowych oferowanych produktów ze wskazaniem nr katalogowego, specyfikacji jakościowych z danymi technicznymi, przykładowych deklaracji, przykładowych certyfikatów (kontroli jakości, jakości partii), przykładowych świadectw kontroli jakości lub innych dokumentów zawierających opis oferowanego produktu. W przypadku oferowania wyrobów stanowiących wyroby medyczne do diagnostyki in vitro (IVD), Zamawiający wymaga, aby produkty te spełniały wymagania określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017 /746 (IVDR) oraz były oznakowane znakiem CE. W celu potwierdzenia spełnienia powyższych wymagań wykonawca zobowiązany jest do dołączenia: deklaracji zgodności UE oraz lub certyfikatu jednostki notyfikowanej lub innych równoważnych dokumentów. Zamawiający wymaga, aby wszystkie dokumenty były oznaczone numerem katalogowym i przypisane do odpowiedniego pakietu oraz pozycji, co umożliwia jednoznaczną identyfikację przedmiotu zamówienia. W przypadku, gdy oferowany produkt nie posiada numeru katalogowego, dopuszcza się wpisanie w formularzu cenowym: „brak numeru katalogowego”. W takim przypadku dokumentacja nie musi zawierać numeru katalogowego, jednakże musi być przypisana do właściwego pakietu i pozycji. Z załączonej dokumentacji w sposób nie budzący wątpliwości musi wynikać, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wszystkie wymienione w OPZ specyfikacje. Złożone dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim. Obcojęzyczne dokumenty należy dołączyć wraz z tłumaczeniem na język polski. Jako, że dokumenty takie jak między innymi: świadectwa jakości, certyfikaty, deklaracje są dokumentami wystawianymi dla każdej serii produktu i dostępne są dopiero po ich wyprodukowaniu, sprawdzeniu jakości i wprowadzeniu do obrotu, Zamawiający do oceny oferty dopuszcza przedłożenie ww. dokumentacji w wersji przykładowej potwierdzającej możliwość spełnienia wymagań specyfikacji OPZ. Wymieniona dokumentacja w tym certyfikaty CE IVD (*jeżeli dotyczy) zawierają oznaczenia zwyczajowo stosowane w terminologii naukowej i technicznej, są one czytelne i zrozumiałe w środowisku badawczym dlatego w tym szczególnym przypadku Zamawiający zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza ich złożenie w jednym z języków powszechnie używanych w handlu międzynarodowym np. angielskim. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp 3) przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp, dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp, wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach,o których mowa w art. 95 ustawy Pzp oraz wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp oraz obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań o których mowa w art. 60 i 121 ustawy Pzp,wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp; innego sposobu komunikacji niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet III.1 Osocze królicze
Beschreibung: Pakiet III.1 Osocze królicze
Interne Kennung: Pakiet III.1 Osocze królicze
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet III.2 - Sporale
Beschreibung: Pakiet III.2 - Sporale
Interne Kennung: Pakiet III.2 - Sporale
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III.3 - Materiały pomocnicze do mikrobiologii
Beschreibung: Pakiet III.3 - Materiały pomocnicze do mikrobiologii
Interne Kennung: Pakiet III.3 - Materiały pomocnicze do mikrobiologii
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet III.4 - Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II
Beschreibung: Pakiet III.4 - Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II
Interne Kennung: Pakiet III.4 - Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet III.5 - Materiały do systemu mini Vidas
Beschreibung: Pakiet III.5 - Materiały do systemu mini Vidas
Interne Kennung: Pakiet III.5 - Materiały do systemu mini Vidas
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet III.6 - Materiały do systemu Vitek 2 Compact
Beschreibung: Pakiet III.6 - Materiały do systemu Vitek 2 Compact
Interne Kennung: Pakiet III.6 - Materiały do systemu Vitek 2 Compact
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet III.7 - Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania
Beschreibung: Pakiet III.7 - Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania
Interne Kennung: Pakiet III.7 - Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet III.8 - Materiały odniesienia dla mikrobiologii
Beschreibung: Pakiet III.8 - Materiały odniesienia dla mikrobiologii
Interne Kennung: Pakiet III.8 - Materiały odniesienia dla mikrobiologii
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet III.9 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) I
Beschreibung: Pakiet III.9 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) I
Interne Kennung: Pakiet III.9 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) I
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet III.10 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) II;
Beschreibung: Pakiet III.10 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) II;
Interne Kennung: Pakiet III.10 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) II
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet III.11 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) III
Beschreibung: Pakiet III.11 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) III
Interne Kennung: Pakiet III.11 - Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) III
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet III.12 - Materiały do badań mikrobiologicznych
Beschreibung: Pakiet III.12 - Materiały do badań mikrobiologicznych
Interne Kennung: Pakiet III.12 - Materiały do badań mikrobiologicznych
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet III.13 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I
Beschreibung: Pakiet III.13 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I
Interne Kennung: Pakiet III.13 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet III.14 - Płytki odciskowe
Beschreibung: Pakiet III.14 - Płytki odciskowe
Interne Kennung: Pakiet III.14 - Płytki odciskowe
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet III.15 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach
Beschreibung: Pakiet III.15 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach
Interne Kennung: Pakiet III.15 - Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet III.16 - Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I
Beschreibung: Pakiet III.16 - Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I
Interne Kennung: Pakiet III.16 - Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet III.17 - Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach;
Beschreibung: Pakiet III.17 - Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach;
Interne Kennung: Pakiet III.17 - Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet III.18 - Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach
Beschreibung: Pakiet III.18 - Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach
Interne Kennung: Pakiet III.18 - Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet III.19 - Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności;
Beschreibung: Pakiet III.19 - Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności;
Interne Kennung: Pakiet III.19 - Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności;
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet III.20 - Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody
Beschreibung: Pakiet III.20 - Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody
Interne Kennung: Pakiet III.20 - Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet III.21 - Testy LAL
Beschreibung: Pakiet III.21 - Testy LAL
Interne Kennung: Pakiet III.21 - Testy LAL
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet III.22 - Materiały do badań mikrobiologicznych (buliony) IV
Beschreibung: Pakiet III.22 - Materiały do badań mikrobiologicznych (buliony) IV
Interne Kennung: Pakiet III.22 - Materiały do badań mikrobiologicznych (buliony) IV