See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Honorowanie Biletu Metropolitalnego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja oferty dla pasażerów polegającej na wzajemnym honorowaniu taryfy biletu Metropolitalnego, integrującego transport miejski z transportem kolejowym. Kwestia integracji taryfowo-biletowej na obszarze województwa małopolskiego wynika z aktów prawa podjętych przez Gminę Miejską Kraków oraz Marszałka Województwa Małopolskiego: • Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2014 r. poz. 6255), uchwalony przez Sejmik Województwa Małopolskiego uchwałą nr LVI/908/14 z dnia 27 października 2014 r.; • Uchwała nr XLVII/848/16 z dnia 8 czerwca 2016 r. Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia Polityki Transportowej na lata 2016 – 2025. W ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie kwestie wprowadzenia oferty Biletu Metropolitalnego regulują zapisy obowiązującej: • Uchwały nr XXI/231/11 z dnia 6 lipca 2011 r. (z póź zm.) Rady Miasta Krakowa w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego; • uchwały nr CXII/3038/23 z dnia 14 czerwca 2023 r. (z póź zm.) Rady Miasta Krakowa w sprawie honorowania w Komunikacji Miejskiej w Krakowie biletów kolejowych. W efekcie obowiązywania ww. uchwały tzw. taryfowej w ramach oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie wprowadzono Bilet Metropolitalny, który zgodnie z treścią uchwały może być ważny również w pojazdach innych przewoźników lub organizatorów publicznego transportu zbiorowego na zasadach ujętych w stosownych porozumieniach i umowach. Natomiast uchwała nr CXII/3038/23 dopuszcza możliwość honorowania w środkach Komunikacji Miejskiej w Krakowie dodatkowej oferty kolejowej za odpłatnością dla Gminy Miejskiej Kraków. Kwestie obowiązywania i wzajemnych rozliczeń regulowane są Umową szczegółową do Porozumienia z dnia 15 czerwca 2023 r. dotyczącą warunków wdrożenia i stosowania oferty Biletu Metropolitalnego, tj. Umową Nr 58/01/ZTP/2025 z dnia 1 kwietnia 2025 r., która dobiega końca ze względu na termin obowiązywania umowy (tj. 31 lipca 2026 r.).Zachodzi więc konieczność zawarcia nowej umowy umożliwiającej zachowanie ciągłości procesu wzajemnego honorowania ofert biletów Metropolitalnych. W ramach niniejszego zamówienia wyodrębniono następujące zadania: 1. Wzajemne honorowanie biletów Metropolitalnych oraz dodatkowej oferty kolejowej w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie, komunikacji miejskiej gmin ościennych, które przystąpią do projektu, oraz pojazdach Kolei Małopolskich Sp. z o.o., POLREGIO S.A. i Kolei Śląskich Sp. z o.o. 2. Wzajemne prowadzenie ewidencji rzeczowo-finansowej sprzedanych biletów (a w jej ramach raportowanie sprzedaży biletów objętych umową oraz dokonywanie rozliczeń finansowych zgodnie z przyjętym w umowie mechanizmem rozliczeniowo-wyrównawczym). 3. Rozpatrywanie skarg pasażerów w zakresie emisji biletów objętych umową oraz w zakresie kontroli biletów. Szczegółowe warunki i zakres zadania określony zostanie w wyniku negocjacji projektu umowy z Operatorem Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Punkt wyjściowy dla negocjacji stanowić będzie: 1/ obowiązujące Porozumienie z dnia 15 czerwca 2023 r. zawarte pomiędzy Województwem Małopolskim, Gminą Miejską Kraków, a Kolejami Małopolskimi Sp. z o.o. 2/ obowiązująca umowa pn.: „Umowa szczegółowa do Porozumienia z dnia 15 czerwca 2023 r. dotycząca warunków wdrożenia i stosowania oferty Biletu Metropolitalnego „Nr 58/01/ZTP/2025 z dnia 1 kwietnia 2025 r.
Interne Kennung: TE.261.13.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34980000 Fahrscheine
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: TE.261.13.2026