2. Verfahren
Verfahren
Titel: Laadpalen en laadpassen
Beschreibung: Aquafin is volop in transitie naar een elektrisch wagenpark en wenst hier de nodige infrastructurele ondersteuning voor te voorzien. Huidige situatie: 1) Vloot • De vloot van Aquafin bestaat uit ca. 900 wagens waarvan: o ca. 250 LCV (ca. 100 elektrisch) o ca. 650 personenwagens (ca. 300 elektrisch en ca. 150 plug in hybride) Aquafin plant om tegen 2030 over een volledig elektrische vloot te beschikken. • Er werd recent een raamovereenkomst voor EV vrachtwagens afgesloten, er zijn nog geen EV vrachtwagens in gebruik. 2) Huidige laadpaalinfrastructuur • 285 AC laadpunten op RWZI’s • 40 AC laadpunten op hoofdkantoor • Momenteel zijn er ca. 120 laadpunten in het beheer van Aquafin bij medewerkers thuis Voor de uitbreiding van het netwerk van laadpalen bij medewerkers thuis, mag als uitgangspunt gehanteerd worden dat ca. 40% van de medewerkers die een elektrische wagen ontvangen ervoor kiest om thuis een laadpaal te installeren. • Er zijn geen DC laadpalen aanwezig op RWZI’s, met de komst van de EV vrachtwagens zullen er DC laadpalen geplaatst worden. Dit maakt deel uit van deze overeenkomst. 3) Laadpassen • 650 laadpassen in beheer Het voorwerp van de opdracht betreft het plaatsen & beheren van laadpaalinfrastructuur met beheer van laadpassen voor Aquafin. Het gaat meer bepaald om: • Het leveren, installeren en in dienst stellen van nieuwe laadpalen (zowel AC als DC) op volgende locaties: o het Aquafin hoofdkantoor (AC laders) o de thuislaadinfrastructuur voor werknemers met een bedrijfsvoertuig die voor een elektrisch voertuig kiezen en die ervoor kiezen om hun thuislaadinfrastructuur via Aquafin te laten plaatsen (AC laders).. o de bemande rioolwaterzuiveringsinstallaties (RWZI’s) (AC & DC laders) • Overname van het bestaande laadpalenpark bij Aquafin van de huidige provider (zowel laadpalen op de bedrijfslocaties van Aquafin als laadpalen die in het verleden bij medewerkers thuis werden geplaatst in opdracht van Aquafin) • Charge Point Operator (CPO) & Multi Service Provider (MSP) diensten: het beheer van alle (bestaande en nieuwe) laadpalen en laadpassen inclusief : o Aanbieden van laaddiensten aan zowel publieke als Aquafin laadpaal infrastructuur conform service afspraken o Ter beschikking stellen van mobiliteitsdata op een overzichtelijk platform o Toegankelijkheid tot laadpaal infrastructuur conform OCPP1 afspraken o Connectiviteit met bestaande laadpaalinfrastructuur voor laadpalen aan kantoren/RWZI’s, evenals bij medewerkers thuis o Het bezorgen en opvolgen van laadpassen voor de aangeduide medewerkers van Aquafin o Het verzorgen van vergoedingen voor thuisladen aan Aquafin personeel Voor de installatie van de laadpalen op het hoofdkantoor en RWZI’s zijn de voorbereidende werken (graafwerken/ elektriciteitswerken) uitgesloten van deze opdracht. Voor laadpalen bij werknemers thuis dienen deze werken wel voorzien te worden.
Interne Kennung: PPP0N3-4719/6468/PRO/BS/2025/00068
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30163100 Tankstellenkreditkarten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: PRO/BS/2025/00068_1