2. Verfahren
Verfahren
Titel: El-handel och portföljförvaltning
Beschreibung: Skövde kommun med tillhörande bolag och kommunalförbund inbjuder till anbudsgivning avseende elhandel och portföljförvaltning. Uppdraget omfattar fysisk leverans av elkraft till Beställarens anläggningar samt tillhörande tjänster såsom prissäkring och portföljförvaltning inom avtalat mandat, balansansvar, rapportering samt administrativ hantering kopplad till elhandeln.
Interne Kennung: 26/94
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich, 71314200 Verwaltungsdienste für Energieversorgung
5. Los
Los: LOT-0000