45919-2024 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w ramach usług świadczonych przez Zamawiającego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w ramach usług świadczonych przez Zamawiającego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych w ramach usług świadczonych przez Zamawiającego, obejmujących zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów zebranych selektywnie oraz odpadów zebranych z oczyszczania ulic i placów. Łączna szacunkowa masa odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 1) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w ilości do 450 Mg, 2) odpadów komunalnych zebranych selektywnie w ilości do 160 Mg, 3) odpadów komunalnych zebranych z oczyszczania ulic i placów w ilości do 850 Mg, 4) odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach w ilości do 75 Mg. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych: - 20 03 01 - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, - 20 01 99 - Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny, - 20 03 07 - Odpady wielkogabarytowe, - 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury, - 15 01 07 - Opakowania ze szkła, - 16 01 03 - Zużyte opony, - 17 01 01 - Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, - 17 01 02 - Gruz ceglany, - 17 01 07 - Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, - 20 03 03 - Odpady z czyszczenia ulic i placów, - 20 03 99 - Odpady komunalne nie wymienione w innych podgrupach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: NA.261.1.2.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie nie mogło zostać ogłoszone przed zakończeniem obowiązywania poprzedniej umowy w związku z koniecznością oszacowania ilości odpadów, a także porównania ich z faktycznym wykonaniem za rok ubiegły. Dodatkowo opóźnienie w podpisaniu umowy na pozimowe oczyszczanie ulic nie pozwoliło na ustalenie zakresu usługi co ma związek z określeniem ilości odpadów. Zagospodarowanie odpadów jest usługą, która powinna być świadczona w sposób ciągły i niezakłócony z uwagi interes podmiotów gospodarczych oraz negatywny wpływ na środowisko. Wskazane okoliczności mieszczą się w zakresie pojęcia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia zawartego w art.138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych w ramach usług świadczonych przez Zamawiającego, obejmujących zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów zebranych selektywnie oraz odpadów zebranych z oczyszczania ulic i placów. Łączna szacunkowa masa odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 1) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w ilości do 450 Mg, 2) odpadów komunalnych zebranych selektywnie w ilości do 160 Mg, 3) odpadów komunalnych zebranych z oczyszczania ulic i placów w ilości do 850 Mg, 4) odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach w ilości do 75 Mg. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych: - 20 03 01 - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, - 20 01 99 - Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny, - 20 03 07 - Odpady wielkogabarytowe, - 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury, - 15 01 07 - Opakowania ze szkła, - 16 01 03 - Zużyte opony, - 17 01 01 - Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, - 17 01 02 - Gruz ceglany, - 17 01 07 - Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, - 20 03 03 - Odpady z czyszczenia ulic i placów, - 20 03 99 - Odpady komunalne nie wymienione w innych podgrupach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.