459322-2026 - Wettbewerb
Polen – Kies, Sand, Schotter und Aggregate – "Dostawa kruszyw naturalnych i łamanych do budowy drogi leśnej na odcinku około 3,1 km w Nadleśnictwie Rokita z dojazdem do punktu czerpania wody w Leśnictwie Wiejkówko”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Dostawa kruszyw naturalnych i łamanych do budowy drogi leśnej na odcinku około 3,1 km w Nadleśnictwie Rokita z dojazdem do punktu czerpania wody w Leśnictwie Wiejkówko”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa kruszyw naturalnych i łamanych do budowy drogi leśnej na odcinku około 3,1 km w Nadleśnictwie Rokita z dojazdem do punktu czerpania wody w Leśnictwie Wiejkówko. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym dopuszcza składanie ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części zwane dalej „Zadaniami”. Zadanie nr 1– Dostawa kruszyw naturalnych do budowy drogi leśnej na odcinku około 3,1 km w Nadleśnictwie Rokita z dojazdem do punktu czerpania wody w Leśnictwie Wiejkówko. W ramach Zadania nr 1 należy dostarczyć następujące kruszywa naturalne: a) piasek na nasyp w ilości 4 000 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), b) kruszywo naturalne 0/31,5 w ilości 1 730 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ). Zadanie 2- Dostawa kruszyw łamanych do budowy drogi leśnej na odcinku około 3,1 km w Nadleśnictwie Rokita z dojazdem do punktu czerpania wody w Leśnictwie Wiejkówko W ramach Zadania nr 2 należy dostarczyć następujące kruszywa łamane: a) kruszywo 0/63 C90/3 ze skały litej w ilości 7 150 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), b) kruszywo 0/31,5 C90/3 ze skały litej w ilości 3 300 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), c) miał kamienny w ilości 291 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), d) kamień hydrotechniczny 0/63 w ilości 120 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ). Wykonawca może złożyć ofertę na jedno Zadanie lub dwa Zadania. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres zamówienia przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Zamówienie obejmuje dostawę przedmiotu zamówienia wraz z transportem samochodami dostawczymi z napędem typu wywrotka czteroosiowa lub trzyosiowa, ciągnik siodłowy (w przypadku możliwości dojazdu drogami dojazdowymi do drogi) samowyładowawczymi, rozładunkiem we wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Dostarczane kruszywo musi być zgodne ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – załącznik nr 3 do SWZ (Dla Zadania nr 1 i Zadania nr 2). Zamawiający w pkt.3 SWZ szczegółowo dokonał opisu przedmiotu zamówienia
Interne KennungDT270.2.6.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o ktorej mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zmawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona , w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14210000 Kies, Sand, Schotter und Aggregate
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1– Dostawa kruszyw naturalnych
BeschreibungW ramach Zadania nr 1 należy dostarczyć następujące kruszywa naturalne: a) piasek na nasyp w ilości 4 000 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), b) kruszywo naturalne 0/31,5 w ilości 1 730 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ). Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia został opisany w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Zadania Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy kruszywa takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w formularzu Oferty sporządzonym wg załącznika nr 1 do SWZ (dalej: „Opcja”). Przedmiotem Opcji będą dostawy kruszywa takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w formularzu Oferty sporządzonym wg załącznika nr 1 do SWZ). W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, może zostać uruchomiona dodatkowa dostawa wszystkich, niektórych lub jednego z kruszyw wskazanych w SWZ (i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu Oferty sporządzonym wg załącznika nr 1). Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Umowy, o którym mowa w §2 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać uruchomione w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % wartości wynagrodzenia brutto z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 5 ust 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ. Podstawą określenia wartości dostaw uruchomionych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych kruszyw zawarte w formularzu Oferty sporządzonym wg załącznika nr 1 do SWZ). Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenia o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia dostaw stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, warunków glebowo-terenowych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym wykonaniem zadań, do wykonania, których są przeznaczone, b) wykorzystania wartości Umowy, określonej w § 5 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2– Dostawa kruszyw łamanych
BeschreibungZadanie 2- Dostawa kruszyw łamanych do budowy drogi leśnej na odcinku około 3,1 km w Nadleśnictwie Rokita z dojazdem do punktu czerpania wody w Leśnictwie Wiejkówko. W ramach Zadania nr 2 należy dostarczyć następujące kruszywa łamane: a) kruszywo 0/63 C90/3 ze skały litej w ilości 7 150 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), b) kruszywo 0/31,5 C90/3 ze skały litej w ilości 3 300 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), c) miał kamienny w ilości 291 Mg - materiał zgodny z STWiORB (załącznik nr 3 do SWZ), d) kamień hydrotechniczny 0/63 w ilości 120 Mg - materiał zgodny z STWiORB(załącznik nr 3 do SWZ). Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia został opisany w SWZ oraz załącznikach do SWZ.