2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie operatów wodnoprawnych dla obiektów hydrotechnicznych na terenie ZZ Tczew
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn: „Wykonanie operatów wodnoprawnych dla obiektów hydrotechnicznych na terenie ZZ Tczew" 2 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 2.1 Zamówienie składa się z następujących części: 1) Część zamówienia nr 1: ,,Opracowanie operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia wodnoprawnego dla stacji pomp Gardeja” 2) Część zamówienia nr 2: „Wykonanie operatu wodnoprawnego oraz instrukcji gospodarowania wodą celem uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, na piętrzenie i retencjonowanie wód powierzchniowych, na jazie Gonty dla Jeziora Dzierzgoń gm. Prabuty” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia dla każdej części zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia dla każdej części zamówienia (OPZ) – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy dla części 1 i 2 (PPU) – Załącznik Nr 8 do SWZ. 2.2 Zamawiający nie dopuszcza podziału zamówienia w ramach poszczególnych części. 2.3 Wykonawca może złożyć ofertę na nie więcej niż jedną część zamówienia. Temu samemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na maksymalnie jedną część. W przypadku złożenia oferty w odniesieniu do większej liczby części niż przewidziany przez Zamawiającego limit, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona we wszystkich częściach zamówienia ze względu na niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia (art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp). 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 6. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców, jeżeli są już znane. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. Wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w PPU. 7.Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 PZP. 8. Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art.96 ust.2 pkt 2 PZP 9. Zamawiający nie przewiduje wymogu odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca wykonania prac, celem uzyskania informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz do zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Zamawiający nie pokrywa kosztów dojazdu na miejsce wizji lokalnej ani kosztów zapewnienia środków ochrony, użytych przez Wykonawców. W sprawie przeprowadzenia wizji lokalnej należy kontaktować się z: Dla części zamówienia nr 1- Mateusz Wróblewski, tel. 513-054-973, email: mateusz.wroblewski@wody.gov.pl Dla części zamówienia nr 2 - Adam Małż, tel. 572-342-615, e-mail: adam.malz@wody.gov.pl 10. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający informuje, że szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia wynosi 153 913,24 zł netto, w tym: 1) część 1 – 80 827,87 zł netto, 2) część 2 – 73 085,37 zł netto, 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie i w odmienieniu do wybranych części zamówienia. Zamawiający zachowuje prawo do unieważniania postępowania z ww. przesłanki zarówno gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków przeznaczonych na realizację zamówienia, w sytuacji gdy te, nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów odbycia wizji lokalnej, kosztów kalkulacji i sporządzenia oferty oraz, co – poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej dokumentacji zasadach - Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń. 14. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. 15. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w całym okresie obowiązywania Umowy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie niższą niż kwota wynagrodzenia umownego brutto za realizację całości przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis ubezpieczenia i obowiązki Wykonawcy w tym zakresie dla każdej części zamówienia określają: - Projektowane postanowienia umowy dla części 1 i 2 (PPU) – Załącznik Nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: G.ROZ.270.12.51.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „ustawa Pzp”) oraz przepisów wykonawczych, wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (dalej jako „rozporządzenie MR”). 2. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja w postępowaniu między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, oświadczeń, wniosków, zawiadomień, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma”), gdzie znajduje się strona prowadzonego postępowania, pod adresem: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/298331/notice/public/details Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem. Instrukcja korzystania z Platformy dla Wykonawców znajduje się pod adresem https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_action=publicFilesList&folder=002c&clientName=pgwwp&MP_module=main 3. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie okoliczności wskazanych w: 4.1) art. 108 ust. 1 PZP, 4.2) art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, 4.3) okoliczności wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, ze zm.) (dalej jako „Rozporządzenie nr 833/2014”), zgodnie z którym zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia; 4.4) okolicznościach wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) (dalej jako „Ustawa o szczególnych rozwiązaniach”), zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca: 1) wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1.03.2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24.02.2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy - przy czym wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych powyżej. Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia zawiera pkt 7 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22473000 Technische Handbücher, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1:Opracowanie operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia wodnoprawnego dla stacji pomp Gardeja
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn: „Wykonanie operatów wodnoprawnych dla obiektów hydrotechnicznych na terenie ZZ Tczew" Część zamówienia nr 1:Opracowanie operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia wodnoprawnego dla stacji pomp Gardeja; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia dla każdej części zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia dla części 1 zamówienia (OPZ) – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy (PPU) – Załącznik Nr 8 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby zamówienie dla niniejszej części zostało wykonane w następującym terminie: Część zamówienia nr 1 – do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 3. Szczegółowe informacje dotyczące przekazywania i terminów realizacji poszczególnych prac w ramach usługi dla danej części zamówienia, zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ – dla części 1 zamówienia) oraz Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 8 do SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22473000 Technische Handbücher
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: Wykonanie operatu wodnoprawnego oraz instrukcji gospodarowania wodą celem uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, na piętrzenie i retencjonowanie wód powierzchniowych, na jazie Gonty dla Jeziora Dzierzgoń gm. Prabuty.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn: „Wykonanie operatów wodnoprawnych dla obiektów hydrotechnicznych na terenie ZZ Tczew". 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Część zamówienia nr 2: Wykonanie operatu wodnoprawnego oraz instrukcji gospodarowania wodą celem uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, na piętrzenie i retencjonowanie wód powierzchniowych, na jazie Gonty dla Jeziora Dzierzgoń gm. Prabuty. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia dla każdej części zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia dla części 2 zamówienia (OPZ) – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy (PPU) – Załącznik Nr 8 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby zamówienie dla niniejszej części zostało wykonane w następującym terminie: Część zamówienia nr 2 – do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 4. Szczegółowe informacje dotyczące przekazywania i terminów realizacji poszczególnych prac w ramach usługi dla danej części zamówienia, zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ – dla części 2 zamówienia) oraz Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 8 do SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 22473000 Technische Handbücher