2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i Wybudowanie Stałych Urządzeń Gaśniczych Gazowych w Pomieszczeniach PAŻP oraz Modernizacja Systemu Sygnalizacji Pożarowej
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest podzielony na części zgodnie z poniższym: 1) Cześć 1 - zaprojektowanie, dostarczenie, montaż i uruchomienie instalacji stałych urządzeń gaśniczych gazowych wykorzystujących gazy obojętne ze stałym wypływem gazu w n/w pomieszczeniach energetycznych zlokalizowanych w obiekcie Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie oraz rozbudowa istniejącej w CZRL instalacji systemu sygnalizacji pożarowej o ochronę przez system dwóch zewnętrznych stacji transformatorowych zlokalizowanych przy budynku CZRL. (OPCJA) zaprojektowanie, dostarczenie, montaż i uruchomienie instalacji stałych urządzeń gaśniczych gazowych wykorzystujących gazy obojętne ze stałym wypływem gazu w n/w pomieszczeniach energetycznych zlokalizowanych w obiekcie Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego Kraków-Balice oraz pełna integracja istniejącego w części wieżowej obiektu systemu zapobiegania zadymieniu (system różnicowania ciśnień) z systemem integracji urządzeń przeciwpożarowych (SIUP) SIS-FIRE w obiektach PAZP. 2) Część – 2 modernizacja Systemu Sygnalizacji Pożarowej (SSP) poprzez rozbudowę i wymianę elementów oraz urządzeń systemu w obiekcie Wieży kontroli ruchu lotniczego (TWR) w Lublinie, 21- 040 Świdnik ul. Króla Jana III Sobieskiego 1 w sposób umożliwiający podłączenie zmodernizowanego SSP i istniejących już w obiekcie TWR Lublin urządzeń ppoż. oraz systemów mających wpływ na bezpieczeństwo pożarowe (tj. CCTV, SKD, SOA). *Zamawiający informuje, że nie dopuszcza robót budowlanych / dostaw / usług pochodzących z państw trzecich. Pozostałe informacje zawarte w Załączniku nr 1A i 1B do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Jednocześnie, działając na podstawie art. 133 ust. 3 w związku z art. 65 ust. 1 pkt 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą” oraz z uwagi na ochronę poufnego charakteru informacji zawartych w SWZ, Zamawiający informuje, że utajniony załącznik nr 1A do SWZ - OPZ dla lokalizacji Warszawa i Kraków oraz załącznik nr 1B do SWZ - OPZ Lublin, zostaną udostępnione, po podpisaniu przez uprawnione osoby Oświadczenia o zachowaniu poufności (wg Załącznika nr 10 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 332056-2026
Interne Kennung: 042/MZP/2026/P/AOL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia wynika z konieczności zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa pożarowego w pomieszczeniach infrastruktury krytycznej w obiektach Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, tj. w Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie, Ośrodku Kontroli Ruchu Lotniczego Kraków–Balice oraz w Wieży Kontroli Ruchu Lotniczego w Lublinie. Obecnie pomieszczenia infrastruktury krytycznej w ww. obiektach nie są wyposażone w wymagane dla tego typu przestrzeni stałe instalacje gaśnicze oraz nie posiadają pełnej integracji z funkcjonującymi systemami bezpieczeństwa pożarowego. Brak tych zabezpieczeń skutkuje obniżeniem poziomu bezpieczeństwa pożarowego, stwarza ryzyko uszkodzenia urządzeń wykorzystywanych w kontroli ruchu lotniczego oraz może prowadzić do zakłóceń w ciągłości i bezpieczeństwie świadczenia podstawowych zadań PAŻP. W celu zapewnienia ciągłości działania infrastruktury krytycznej oraz ograniczenia ryzyka wystąpienia i rozprzestrzeniania się pożaru, niezbędne jest pilne wyposażenie wskazanych pomieszczeń w stałe gazowe urządzenia gaśnicze, rozbudowę i modernizację systemów sygnalizacji pożarowej oraz ich integrację z obowiązującymi w PAŻP systemami bezpieczeństwa. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Termin nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej jest wystarczający dla profesjonalnych podmiotów do przygotowania i złożenia ofert. Mając powyższe na uwadze, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44482000 Brandschutzvorrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45343200 Installation von Feuerlöschanlagen, 51700000 Installation von Feuerschutzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0005
Titel: Cześć -1 - Zaprojektowanie, dostarczenie, montaż i uruchomienie instalacji stałych urządzeń gaśniczych gazowych w Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie.
Beschreibung: Zgodnie z Załącznikiem nr 1A do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45343200 Installation von Feuerlöschanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje opcję w postaci zaprojektowania, dostarczenia, montażu i uruchomienia instalacji stałych urządzeń gaśniczych gazowych wykorzystujących gazy obojętne ze stałym wypływem gazu w n/w pomieszczeniach energetycznych zlokalizowanych w obiekcie Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego Kraków-Balice oraz pełna integracja istniejącego w części wieżowej obiektu systemu zapobiegania zadymieniu (system różnicowania ciśnień) z systemem integracji urządzeń przeciwpożarowych (SIUP) SIS-FIRE w obiektach PAZP. Szczegóły zawarte w załączniku nr 1 do OPZ w części I.
Los: LOT-0006
Titel: Część - II - Modernizacja Systemu Sygnalizacji Pożarowej (SSP) poprzez rozbudowę i wymianę elementów oraz urządzeń systemu w obiekcie Wieży kontroli ruchu lotniczego (TWR) w Lublinie
Beschreibung: Zgodnie z Załącznikiem nr 1B do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia