2. Verfahren
Verfahren
Titel: Beheer Telemetrische grondwaterstandsmetingen Kademuren 2025-2032
Beschreibung: Aanleiding Gemeente Amsterdam is bezig met vervanging van kademuren. Tijdens deze werkzaamheden kan de interactie tussen het oppervlaktewaterpeil en het grondwaterpeil (tijdelijk) veranderen. De werkzaamheden kunnen dus effect hebben op de grondwaterstanden. Vanwege de vele historische panden langs de kades wil de gemeente de grondwaterstanden voor, tijdens en na de vervangingswerkzaamheden nauwkeurig monitoren. Hierdoor kan vroegtijdig het risico op schade door veranderende grondwaterstanden worden opgemerkt. Uitgangspunt is dat het grondwaterregime niet veranderd door de vervanging van de kademuren. Om structurele veranderingen Omschrijving van de Opdracht Bij de start van het monitoringscontract gaat het om circa 276 peilbuizen. Deze peilbuizen zijn reeds aanwezig. In deze peilbuizen dient telemetrische apparatuur te worden geïnstalleerd. Gedurende de looptijd van de opdracht moeten jaarlijks circa 30 extra peilbuizen worden geplaatst op locaties waar nieuwe herstelwerkzaamheden gepland staan. Tegelijkertijd zullen ongeveer evenveel peilbuizen uit het meetnet afvallen wanneer verdere monitoring niet langer noodzakelijk is. Hierdoor ontstaat een dynamisch en flexibel meetnet dat zich aanpast aan de voortgang van de kadevervangingsprojecten. Het is de verwachting dat het aantal peilbuizen gedurende de looptijd van het contract niet significant gaat toe- of afnemen. Er is dus sprake van een ‘wandelend meetnet’ van grondwatermeetpunten langs de kademuren. Daarom zijn we op zoek naar een flexibele dienstverlening die zorgt draagt voor de telemetrische monitoring van de grondwaterstanden en het bijplaatsen van aanvullende peilbuizen. Het doel van deze opdracht is: Het verzamelen, opslaan en beschikbaar stellen van betrouwbare grondwaterstandsmetingen met behulp van telemetrie. De opdrachtnemer draagt hierbij zorg voor de meetapparatuur, validatie van de meetgegevens en beschikbaar stellen van de meetgegevens via een gesloten en een publieke internetapplicatie. Waternet wordt geen eigenaar van de meetapparatuur. Waternet wenst betrouwbare meetdata in te kopen: een data-abonnement. De verantwoordelijkheid voor de meetapparatuur, het beheer en onderhoud, de dataverwerking, de data-validatie, de dataopslag en de presentatie van de data in een portal ligt bij de opdrachtnemer. Daarnaast is het doel om gedurende de looptijd jaarlijks bijplaatsen van peilbuizen, inclusief de installatie van de telemetrie. Tevens worden gedurende de looptijd jaarlijks de monitoring in een aantal peilbuizen beëindigd, waarbij de telemetrie uit de peilbuizen wordt verwijderd. Benodigde Dienstverlening Voor deze opdracht zoekt Waternet een flexibele leverancier die verantwoordelijk is voor: De installatie en het beheer van telemetrische apparatuur in de bestaande peilbuizen. De jaarlijkse uitbreiding van het meetnet met circa 30 nieuwe peilbuizen. Het verwijderen van peilbuizen waar verdere monitoring niet langer vereist is. Het continue verzamelen en leveren van hoogfrequente, actuele grondwaterstandsdata. Deze gegevens zijn essentieel om de grondwaterstanden te bewaken en de impact van de kadevervangingen op de omgeving te minimaliseren. Door middel van deze telemetrische monitoring kan Waternet proactief inspelen op eventuele veranderingen en risico’s beheersen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72316000 Datenanalyse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32441200 Telemetrie- und Steuerungssystem, 38291000 Fernmessgeräte, 38340000 Mengenmessinstrumente, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung
5. Los
Los: LOT-0000