2. Verfahren
Verfahren
Titel: Raamovereenkomst met één deelnemer voor het leveren van software voor application delivery
Beschreibung: De ICT-dienst van AP Hogeschool is op zoek naar een leverancier die een platform voor centrale applicatielevering kan aanbieden waarbij applicaties centraal geïnstalleerd en beheerd kunnen worden en dit niet nodig is op individuele toestellen van medewerkers en/of studenten. Via het platform dienen applicaties ter beschikking te worden gesteld aan circa 250 eindgebruikers. Aanvullend kunnen deze licenties worden uitgebreid naar 750 licenties tijdens periodieke piekbelasting. De oplossing dient minimaal te voldoen aan: • Beheerconsole: Voorziening in één centrale beheerconsole voor configuratie, sessiebeheer, monitoring en rapportage. • Authenticatie: Naadloze integratie met Microsoft Active Directory en volledige ondersteuning voor Single Sign-On (SSO) en Multifactor Authenticatie (MFA). •Toegangsmethoden en Compatibiliteit: Toegang tot de gepubliceerde bronnen (applicaties/desktops) moet mogelijk zijn via zowel dediceerde clientsoftware als een HTML5-compatibele webbrowser (clientless). Beide toegangsmethoden moeten platformonafhankelijk zijn en ondersteuning bieden voor de volgende besturingssystemen: Windows, Linux, macOS, iOS, Android en ChromeOS. • Publicatie: Ondersteuning voor de publicatie van individuele applicaties en/of volledige desktops, afkomstig van Remote Desktop Session Host (RDSH)-servers, met ingebouwde functionaliteit voor schaalverdeling over meerdere hosts. • Externe Toegang: Ondersteuning voor beveiligde externe toegang zonder de noodzaak van complexe, additionele configuraties of bijkomende licentie- of infrastructuurkosten. De architectuur en implementatiemechanismen van de oplossing moeten aan het volgende voldoen: • Hypervisor Integratie: De oplossing moet de orchestratie en het beheer van virtuele machines (VM's) kunnen verzorgen met integratie en volledige compatibiliteit voor de volgende hypervisors: XCP-ng en/of Hyper-V. • Single-Image Provisioning Technologie: De oplossing moet voorzien in een robuust deploymentmechanisme (Provisioning) dat het mogelijk maakt om niet-persistente of wegwep virtuele machines uit te rollen op basis van een single-image concept (zoals Linked-Clones, OS-streaming of Template Copying), om configuratiedrift binnen servergroepen te vermijden. • User Portaal: Een specifiek portaal of console ter ondersteuning van de servicedesk voor efficiënt sessiebeheer (bijvoorbeeld sessies beëindigen, schaduwen, etc.). • Beveiligde Externe Toegang: o Het display-protocol voor de externe verbinding moet worden getunneld via een SSL/TLS-verbinding. o Ondersteuning voor authenticatie via SAML en MFA. • Monitoring & Reporting: De oplossing moet beschikken over een grafische interface die het realtime monitoren van de volgende bronnen per host, per VM en per pool mogelijk maakt: geheugengebruik (Memory), CPU-gebruik, Disk I/O en netwerkverkeer.
Interne Kennung: AP/MPMO/2026-022
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: AP/MPMO/2026-022 - 1
Beschreibung: De ICT-dienst van AP Hogeschool is op zoek naar een leverancier die een platform voor centrale applicatielevering kan aanbieden waarbij applicaties centraal geïnstalleerd en beheerd kunnen worden en dit niet nodig is op individuele toestellen van medewerkers en/of studenten. Via het platform dienen applicaties ter beschikking te worden gesteld aan circa 250 eindgebruikers. Aanvullend kunnen deze licenties worden uitgebreid naar 750 licenties tijdens periodieke piekbelasting. De oplossing dient minimaal te voldoen aan: • Beheerconsole: Voorziening in één centrale beheerconsole voor configuratie, sessiebeheer, monitoring en rapportage. • Authenticatie: Naadloze integratie met Microsoft Active Directory en volledige ondersteuning voor Single Sign-On (SSO) en Multifactor Authenticatie (MFA). • Toegangsmethoden en Compatibiliteit: Toegang tot de gepubliceerde bronnen (applicaties/desktops) moet mogelijk zijn via zowel dediceerde clientsoftware als een HTML5-compatibele webbrowser (clientless). Beide toegangsmethoden moeten platformonafhankelijk zijn en ondersteuning bieden voor de volgende besturingssystemen: Windows, Linux, macOS, iOS, Android en ChromeOS. • Publicatie: Ondersteuning voor de publicatie van individuele applicaties en/of volledige desktops, afkomstig van Remote Desktop Session Host (RDSH)-servers, met ingebouwde functionaliteit voor schaalverdeling over meerdere hosts. • Externe Toegang: Ondersteuning voor beveiligde externe toegang zonder de noodzaak van complexe, additionele configuraties of bijkomende licentie- of infrastructuurkosten. De architectuur en implementatiemechanismen van de oplossing moeten aan het volgende voldoen: • Hypervisor Integratie: De oplossing moet de orchestratie en het beheer van virtuele machines (VM's) kunnen verzorgen met integratie en volledige compatibiliteit voor de volgende hypervisors: XCP-ng en/of Hyper-V. • Single-Image Provisioning Technologie: De oplossing moet voorzien in een robuust deploymentmechanisme (Provisioning) dat het mogelijk maakt om niet-persistente of wegwep virtuele machines uit te rollen op basis van een single-image concept (zoals Linked-Clones, OS-streaming of Template Copying), om configuratiedrift binnen servergroepen te vermijden. • User Portaal: Een specifiek portaal of console ter ondersteuning van de servicedesk voor efficiënt sessiebeheer (bijvoorbeeld sessies beëindigen, schaduwen, etc.). • Beveiligde Externe Toegang: o Het display-protocol voor de externe verbinding moet worden getunneld via een SSL/TLS-verbinding. o Ondersteuning voor authenticatie via SAML en MFA. • Monitoring & Reporting: De oplossing moet beschikken over een grafische interface die het realtime monitoren van de volgende bronnen per host, per VM en per pool mogelijk maakt: geheugengebruik (Memory), CPU-gebruik, Disk I/O en netwerkverkeer.
Interne Kennung: 1