2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów z gminy Brzeźnio do szkół i placówek oświatowych w ramach projektu:"Autobusy dla szkół z łódzkiego"
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego autobusu szkolnego, rok produkcji nie starszy niż 2025, posiadającego homologację oraz zgodnego z obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi dla autobusów szkolnych, przeznaczonego do przewozu do szkół dzieci i młodzieży, w tym dzieci z niepełnosprawnościami na wózku inwalidzkim z terenu gminy Brzeźnio. Przez „dostawę autobusu szkolnego” Zamawiający rozumie dostawę autobusu kategorii M3 (np. autobus międzymiastowy), który będzie przystosowany do przewozu dzieci i młodzieży, w tym będzie spełniał wymagania przewidziane dla autobusów szkolnych, określone w przepisach powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności w § 22 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2024 poz. 502 t.j.). 2. Opis minimalnych wymagań technicznych, wyposażenia oraz dokumentacji wobec autobusu szkolnego określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, ponadto sposób realizacji przedmiotu zamówienia określaniniejszaSpecyfikacjaWarunkówZamówieniawrazzumowąstanowiącąZałącznik nr 6 do SWZ. 3. Oferowany autobus szkolny powinien być dopuszczony do obrotu na terytorium Polski orazprzystosowanydoruchupodrogachpublicznychnaterytoriumPolski,wszczególności powinien spełniać wymagania określone przepisami w szczególności: 3.1. ustawązdnia20czerwca1997r.Prawooruchudrogowym(tj.Dz.U.z2024r.,poz. 1251zezm.), 3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunkówtechnicznychpojazdóworazzakresuichniezbędnegowyposażenia(t.j.Dz.U.z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.); 3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2024 r. w sprawie rejestracjiioznaczaniapojazdów,wymagańdlatablicrejestracyjnychorazwzorówinnych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów (Dz. U. poz. 1709 z późn. zm.); 3.4. ustawązdnia21grudnia2000r.odozorzetechnicznym(t.j.Dz.U.z2024r.poz. 1194). 3.5. Najpóźniejwdniu odbioruprzedmiotuumowy Wykonawca przekażeZamawiającemu świadectwohomologacjiautobusu oraz decyzję UrzęduDozoru Technicznegozezwalającą na eksploatację windydla osób z niepełnosprawnościami przeznaczoną doprzewozu osób na wózkach inwalidzkich, dotyczącą egzemplarza zamontowanego w dostarczonym autobusie. 4. Zamawiający informuje, że pod pojęciem „autobus szkolny” należy rozumieć autobus kategorii M3, klasy II (autobus międzymiastowy), który spełnia wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. 2024 poz. 502 z późn. zm.), w szczególności w §22 [Autobus szkolny]. Przedmiot zamówienia przeznaczony jest do użytku przez osoby fizyczne, więc zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320 ze zmianami), Zamawiający wymaga, aby autobus dostosowany był do użytku przez wszystkich użytkowników z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnością. 5. Zamówienie współfinansowane jest z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach Projektu „Autobusy dla szkół z łódzkiego”. Dostarczony autobus winien być oznakowany poprzez zamieszczenie logotypu Województwa Łódzkiego. Oznakowanie powinno zostać umieszczone zgodnie ze wzorem oznakowania stanowiącym załącznik do Opisu przedmiotu zamówienia, w sposób zapewniający dobrą widoczność i rozpoznawalność logotypów, bez ich zniekształceń, o rozmiarze oznakowania proporcjonalnie dostosowanym do wielkości zakupionego autobusu. 6. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznej gwarancji mechanicznej na całyprzedmiotzamówienia,wtymnapowłokęlakiernicząorazzespołyipodzespoły elektryczne, elektroniczne, mechanizmy łącznie z układem jezdnym, w tym na windę dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczoną do przewozu osób na wózkach inwalidzkich (dalej:„winda”),atakżenawszystkieelementyautobusu–niezależnieodtego,czyzostały wyprodukowane przez Wykonawcę, czy przez podmioty trzecie – na okres nie krótszy niż 36 miesięcy. Ostatecznyokresobowiązywaniagwarancjijakościnacałyautobusbędziewynikałzoferty wybranego Wykonawcy, przy czym długość okresu gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert zgodnie z Rozdziałem XVIII SWZ. Za datę rozpoczęcia biegu okresu gwarancji jakości przyjmuje się datę podpisania protokołu końcowego przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie wady ujawnione w okresie gwarancji, niezależnie od ewentualnych gwarancji udzielanych przez producentów komponentów. Udzielenie gwarancji jakości, nie wyłącza ani nie ogranicza odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy wynikającej z przepisów Kodeksu cywilnego. 7.Zaleca się szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Warunków Zamówienia, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i przeoczeniach 8.GłównykodCPV:34121000-1Autobusyiautokary 9. PostronieWykonawcyleżywykonanieiponiesieniekosztówzwiązanychzwykonaniem przedmiotu umowy , dostarczeniem autobusu do miejsca dostawy: Brzeźnio, ul. Wspólna 44. 10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, wykonawca zobowiązanyjestdowskazaniawswojejofercieczęścizamówienia(zakresówrzeczowych), którychwykonaniezamierzapowierzyćpodwykonawcom,orazpodanianazwewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 11. Wykonawca zobowiązuje się do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymagan
Interne Kennung: R.271.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
5. Los
Los: LOT-0001