2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem w podziale na 8 części z uwagi na lokalizacje Zamawiającego: Część I: dla lokalizacji Delegatura Północno-Zachodnia, ul. Teatralna 28, 66-400 Gorzów Wielkopolski Część II: dla lokalizacji Delegatura Wschodnia, ul. Diamentowa 2, 20-447 Lublin Część III: dla lokalizacji Delegatura Południowo-Wschodnia, ul. Hanasiewicza 21, 35-103 Rzeszów Część IV: dla lokalizacji Delegatura Centralna, ul. Łagiewnicka 54/56, 91-463 Łódź Część V: dla lokalizacji Delegatura Wielkopolska, ul. Szwajcarska 5, 61-285 Poznań Część VI: dla lokalizacji Delegatura Południowa, ul. Bularnia 5, 31-222 Kraków Część VII: dla lokalizacji Delegatura Śląska, ul. Żeliwna 38, 40-599 Katowice Część VIII: dla lokalizacji Delegatura Północna, ul. Hetmańska 28, 85-039 Bydgoszcz
Vorherige Bekanntmachung: 117827-2026
Interne Kennung: BDG.ZPB.230.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: KOMUNIKACJA I POZOSTAŁE DODATKOWE INFORMACJE 1.Postępowanie prowadzone jest w jęz. polskim na elektronicznej Platformie Zakupowej (dalej zwanej również „Platformą”) pod adresem:https://przetargi-gitd.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet i nazwą: „Świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem" (znak sprawy BDG.ZPB.230.29.2025). 2.Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy pod adresem wskazanym w pkt 1. 3.Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w ust. 4 cz. I SWZ. 4.Zamawiający jako dopuszczalne określa formaty danych zgodne z KRI, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych o wielkości do 100 MB. Jednocześnie Zamawiający zaleca/rekomenduje stosowanie w szczególności następujących formatów danych, dokumentów i oświadczeń: .pdf, .doc, .docx. Zamawiający określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jako: format PAdES, którym zaleca się podpisywanie dokumentów w formacie „.pdf” – zawiera w sobie podpisany plik i podpis, osobno podpisany dokument i oddzielny plik z podpisem, który Wykonawca jest zobowiązany załączyć w przypadku podpisywani dokumentów w formacie innym niż „pdf”. 5.Zamawiający rekomenduje używanie znacznika czasu. 6.Szczegóły na temat wykonywania poszczególnych czynności w toku postępowania zawarte są w Instrukcjach dla Wykonawcy. Instrukcje dostępne są pod adresem: https://przetargi-gitd.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=przetargi-gitd&USER_MENU_HOVER=publicFilesList. 7.Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma. 8.Ofertę stanowi wypełniony formularz „Oferta” (Formularz OF.0.) i formularz cenowy (odpowiednio Formularz OF.1.-OF.8) oraz dokumenty wymienione w cz. II SWZ - Warunki szczególne. 9.Oferta i oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) oraz Oświadczenie własne w zakresie art. 7 ust. 1 UPWAU i art. 5k Rozporządzeniu 833/2014 (DP.4.) muszą być sporządzone, z zachowaniem formy elektronicznej, pod rygorem nieważności i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 10.Wraz z ofertą powinny być złożone dokumenty, zgodnie z ust. 6.12 cz. I SWZ. 11.Zamawiający nie przewiduje, że unieważni postępowanie w przypadkach określonych w art. 257 ustawy Pzp 12.Zamówienie zostało ujęte w planie postępowań na 2026 pod nr 2.3.9. 13.Zamawiający nie żąda, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe i nie przewiduje ich uzupełnienia na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. 14.Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. 14.1.W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców (o ile są znane). 14.2.Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0007
Titel: Świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem Część VII: dla lokalizacji Delegatura Śląska, ul. Żeliwna 38, 40-599 Katowice
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem w podziale na 8 części z uwagi na lokalizacje Zamawiającego: Część VII: dla lokalizacji Delegatura Śląska, ul. Żeliwna 38, 40-599 Katowice. 2.Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został określony w rozdziale III SWZ. 3. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą w zakresie części VII przedmiotu zamówienia: 3 % wartości wynagrodzenia Wykonawcy wskazanej w Umowie zgodnie z art. 452 ust. 2 ustawy Pzp. 4. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców wniesienia wadium. 5. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 6.Zamawiający nie przewiduje możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia zebrania przedofertowego z Wykonawcami. 8. Zamawiający nie przewiduje obowiązku uczestnictwa wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia w wizji lokalnej. 9. Zamawiający zobowiązuje się w ramach realizacji umowy do zlecenia usług o wartości nie mniejszej niż 50 % wynagrodzenia umownego. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji. 11. Usługi objęte przedmiotem niniejszego zamówienia wykonywane będą sukcesywnie, w zależności od potrzeb Zamawiającego przez 24 miesiące od daty zawarcia umowy bądź do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia (w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej). 12. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przeglądu technicznego (OT) w terminie wskazanym w ofercie Wykonawcy, najpóźniej jednak w terminie 3 Dni roboczych licząc od daty zaakceptowania kosztorysu przez Zamawiającego - Uwaga: termin stanowi kryterium oceny ofert! 13. Jeżeli w terminie do 3 miesięcy przed końcem obowiązywania umowy łączna wartość zleconych Wykonawcy do realizacji usług nie przekroczy 90% kwoty maksymalnego wynagrodzenia brutto dla danej części zamówienia, dopuszcza się zmianę terminu wykonywania przedmiotu zamówienia poprzez jego wydłużenie, maksymalnie o 4 miesiące. 14. 14. Z uwagi, iż czynności wykonywane przez osoby wskazane do realizacji zamówienia publicznego polegają na świadczeniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, Zamawiający określa wymóg zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie umowy. 14.1. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia polegające na: 1.1. minimum 1 osoba wykonująca czynności mechanika samochodowego, zatrudniona przez wykonawcę na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy: - przyjmowanie pojazdów samochodowych i ich zespołów do naprawy, - sporządzanie protokołów przyjęcia i/lub wydania; - ustalanie przyczyn usterek i uszkodzeń poszczególnych układów, zespołów i mechanizmów pojazdów samochodowych metodami diagnostycznymi; - usuwanie usterek w zespołach i układach pojazdów samochodowych - w ramach napraw bieżących i okresowych; - wymianę płynów eksploatacyjnych, z zachowaniem wymogów ochrony środowiska naturalnego; - wykonywanie operacji demontażowo-montażowych pojazdów samochodowych i ich zespołów - mycie i czyszczenie części i zespołów; - diagnozowanie uszkodzeń i awarii. 1.2. minimum 1 osoba wykonująca czynności elektromechanika samochodowego, zatrudniona przez wykonawcę na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy: - sporządzanie protokołów przyjęcia i/lub wydania; - ustalanie przyczyn usterek i uszkodzeń poszczególnych układów, zespołów i mechanizmów pojazdów samochodowych metodami diagnostycznymi; - usuwanie usterek w zespołach i układach pojazdów samochodowych - w ramach napraw bieżących i okresowych; - diagnozowanie uszkodzeń i awarii 14.2. W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą właściciel – jako pracodawca – nie może być jednocześnie „zatrudnionym” i nie będzie brany pod uwagę w ocenie spełniania tego wymogu.
Interne Kennung: BDG.ZPB.230.29.2025 część VII
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy niniejszego zamówienia
Los: LOT-0008
Titel: Świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem Część VIII: dla lokalizacji Delegatura Północna, ul. Hetmańska 28, 85-039 Bydgoszcz
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wymiana kół wraz z ich przechowywaniem w podziale na 8 części z uwagi na lokalizacje Zamawiającego: Część VIII: dla lokalizacji Delegatura Północna, ul. Hetmańska 28, 85-039 Bydgoszcz 2.Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został określony w rozdziale III SWZ. 3. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą w zakresie części VIII przedmiotu zamówienia: 3 % wartości wynagrodzenia Wykonawcy wskazanej w Umowie zgodnie z art. 452 ust. 2 ustawy Pzp. 4. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców wniesienia wadium. 5. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 6.Zamawiający nie przewiduje możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia zebrania przedofertowego z Wykonawcami. 8. Zamawiający nie przewiduje obowiązku uczestnictwa wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia w wizji lokalnej. 9. Zamawiający zobowiązuje się w ramach realizacji umowy do zlecenia usług o wartości nie mniejszej niż 50 % wynagrodzenia umownego. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji. 11. Usługi objęte przedmiotem niniejszego zamówienia wykonywane będą sukcesywnie, w zależności od potrzeb Zamawiającego przez 24 miesiące od daty zawarcia umowy bądź do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia (w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej). 12. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przeglądu technicznego (OT) w terminie wskazanym w ofercie Wykonawcy, najpóźniej jednak w terminie 3 Dni roboczych licząc od daty zaakceptowania kosztorysu przez Zamawiającego - Uwaga: termin stanowi kryterium oceny ofert! 13. Jeżeli w terminie do 3 miesięcy przed końcem obowiązywania umowy łączna wartość zleconych Wykonawcy do realizacji usług nie przekroczy 90% kwoty maksymalnego wynagrodzenia brutto dla danej części zamówienia, dopuszcza się zmianę terminu wykonywania przedmiotu zamówienia poprzez jego wydłużenie, maksymalnie o 4 miesiące. 14. Z uwagi, iż czynności wykonywane przez osoby wskazane do realizacji zamówienia publicznego polegają na świadczeniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, Zamawiający określa wymóg zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie umowy. 14.1. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia polegające na: 1.1. minimum 1 osoba wykonująca czynności mechanika samochodowego, zatrudniona przez wykonawcę na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy: - przyjmowanie pojazdów samochodowych i ich zespołów do naprawy, - sporządzanie protokołów przyjęcia i/lub wydania; - ustalanie przyczyn usterek i uszkodzeń poszczególnych układów, zespołów i mechanizmów pojazdów samochodowych metodami diagnostycznymi; - usuwanie usterek w zespołach i układach pojazdów samochodowych - w ramach napraw bieżących i okresowych; - wymianę płynów eksploatacyjnych, z zachowaniem wymogów ochrony środowiska naturalnego; - wykonywanie operacji demontażowo-montażowych pojazdów samochodowych i ich zespołów - mycie i czyszczenie części i zespołów; - diagnozowanie uszkodzeń i awarii. 1.2. minimum 1 osoba wykonująca czynności elektromechanika samochodowego, zatrudniona przez wykonawcę na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy: - sporządzanie protokołów przyjęcia i/lub wydania; - ustalanie przyczyn usterek i uszkodzeń poszczególnych układów, zespołów i mechanizmów pojazdów samochodowych metodami diagnostycznymi; - usuwanie usterek w zespołach i układach pojazdów samochodowych - w ramach napraw bieżących i okresowych; - diagnozowanie uszkodzeń i awarii 14.2. W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą właściciel – jako pracodawca – nie może być jednocześnie „zatrudnionym” i nie będzie brany pod uwagę w ocenie spełniania tego wymogu.
Interne Kennung: BDG.ZPB.230.29.2025 cz. VIII