2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, montaż i włączenie do sieci magazynu energii
Beschreibung: Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach dotacji celowej udzielonej przez Wojewodę Łódzkiego dla Powiatu Radomszczańskiego z przeznaczeniem na finansowanie zadań własnych realizowanych w ramach programu OLiOC, których realizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego i/lub inny realizator wskazany przez jednostkę samorządu terytorialnego 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup, montaż oraz włączenie do sieci magazynu energii. Wykonawca przyjmuje do wykonania zaprojektowanie, dostawę i wykonanie wraz z uruchomieniem magazynu energii zintegrowanego z instalacją energetyczną Zamawiającego w tym istniejącym OZE, zgodnie z wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ) w szczególności Opisem Przedmiotu Zamówienia zawartym w SWZ. 2. Przedmiot zamówienia jest opisany za pomocą dokumentacji projektowej, w skład której wchodzą: 1) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – Załącznik nr 7 do SWZ 2) PROJEKT BUDOWLANY Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy do 1 MW w ramach zadania „Instalacje PV i magazyn energii dla Szpitala Powiatowego w Radomsku” – Załącznik nr 10 do SWZ TOM I Projekt zagospodarowania terenu TOM II Projekt architektoniczno – budowlany TOM III Załączniki projektu budowlanego 3) Decyzji Nr 625/2025 z dnia 28 października 2025 r. pozwolenia na budowę 6 sztuk wiat modułowych oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy do 1 MW w ramach zadania ‘instalacja PV i magazyn energii dla Szpitala Powiatowego w Radomsku - Załącznik nr 11 SWZ 3. Uszczegółowienie zakresu prac i obowiązków wykonawcy określa Załącznik nr 2 do SWZ – projekt umowy. 4. Uzasadnienie powodów niedokonania podziału zamówienia na części: Przedmiotem zamówienia jest dostawa magazynu energii, a wykonanie tej dostawy musi poprzedzać wprowadzenie zmian do posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji zmieniającej istniejące pozwolenie na budowę tak, aby dokumentacja ta odpowiadała zaoferowanemu przez wykonawcę magazynowi energii oraz opisowi zawartemu w opracowanym przez Zamawiającego opisie przedmiotu zamówienia (OPZ). Wymusza to zlecenie czynności pomocniczych – projektowych wykonawcy zadania dostawy magazynu energii. Występujące roboty budowlane również mają jedynie charakter pomocniczy, są związane z konkretnym urządzeniem, które ma być dostarczone przez dostawcę magazynu energii, nie mają one charakteru samoistnego. Dodatkowo zamawiający ma jeden termin realizacji całego zadania, co również uzasadnia zlecenie całości zamówienia jednemu wykonawcy. Uzyskanie jednej gwarancji jakości na całość zadania wzmacnia ochronę Zamawiającego. 5. Wspólny Słownik Zamówień : Kod główny CPV: 093312000 Słoneczne moduły fotoelektryczne Kody uzupełniające: Kod CPV: 71320000-7 – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania Kod CPV: 31400000-0 – Akumulatory, komory galwaniczne i baterie galwaniczne Kod CPV: 51112200-2 Usługi instalowania sprzętu sterowania energia elektryczną Kod CPV: 45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych Kod CPV: 45311100-1 Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 6.Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 7. W przypadku gdy, każdorazowo dokumentacja wskazuje na nazwy wyrobów budowlanych, materiałów i urządzeń oraz jakiekolwiek sformułowania mogące wskazywać na konkretnego producenta to należy mieć na względzie, że użyte zostały przykładowo na potrzeby opracowania dokumentacji. Wartości parametrów w dokumentacji należy traktować jako minimalne wymagane przez zamawiającego. Wskazują na minimalną jakość produktu, trwałość, bezpieczeństwo, cechy fizykalne i parametry funkcjonalności i nie są bezwzględnie obowiązujące (dopuszczone są rozwiązania równoważne opisane w Załączniku nr 7 do SWZ –specyfikacja techniczna). Rozwiązania równoważne nie mogą być gorsze od tych określonych w dokumentacji projektowej. Zaproponowanie równoważnych rozwiązań jest dopuszczone pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie dla przedmiotu zamówienia ogólnych parametrów użytkowych i funkcjonalności nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowo-technicznej co oznacza osiągnięcie tożsamych lub lepszych wartości.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51112200 Installation von Elektrizitätsschalteinrichtungen, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup, montaż oraz włączenie do sieci magazynu energii. Wykonawca przyjmuje do wykonania zaprojektowanie, dostawę i wykonanie wraz z uruchomieniem magazynu energii zintegrowanego z instalacją energetyczną Zamawiającego w tym istniejącym OZE, zgodnie z wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ) w szczególności Opisem Przedmiotu Zamówienia zawartym w SWZ. 2. Przedmiot zamówienia jest opisany za pomocą dokumentacji projektowej, w skład której wchodzą: 1) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – Załącznik nr 7 do SWZ 2) PROJEKT BUDOWLANY Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy do 1 MW w ramach zadania „Instalacje PV i magazyn energii dla Szpitala Powiatowego w Radomsku” – Załącznik nr 10 do SWZ TOM I Projekt zagospodarowania terenu TOM II Projekt architektoniczno – budowlany TOM III Załączniki projektu budowlanego 3) Decyzji Nr 625/2025 z dnia 28 października 2025 r. pozwolenia na budowę 6 sztuk wiat modułowych oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy do 1 MW w ramach zadania ‘instalacja PV i magazyn energii dla Szpitala Powiatowego w Radomsku - Załącznik nr 11 SWZ