460003-2025 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa systemu informatycznego służącego do zbierania, archiwizowania i przetwarzania informacji o ochronie środowiska wraz z usługą wsparcia technicznego i serwisu na okres 24 miesięcy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa systemu informatycznego służącego do zbierania, archiwizowania i przetwarzania informacji o ochronie środowiska wraz z usługą wsparcia technicznego i serwisu na okres 24 miesięcy
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu informatycznego służącego do zbierania, archiwizowania i przetwarzania informacji o ochronie środowiska wraz z usługą wsparcia technicznego zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ (dalej - OPZ). 2. Wymagania ogólne: 1) Wykonawca dostarczy, zainstaluje, skonfiguruje i wdroży system informatyczny do zarządzania informacjami środowiskowymi i opłatami za korzystanie ze środowiska w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie – Lublin, ul. Artura Grottgera 4 oraz w Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14 i Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie z siedzibą w Chełmie przy Placu Niepodległości 1, a także Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie z siedzibą w Zamościu przy ul. Partyzantów 94, w terminie do 30 dni od zawarcia umowy. System informatyczny może być dostarczony w formie elektronicznej poprzez wskazanie przez Wykonawcę lokalizacji (witrynę internetową lub bezpośredni link), z której system może zostać pobrany. Instalacja, konfiguracja oraz wdrożenie systemu informatycznego może nastąpić zdalnie przez Wykonawcę. Wdrożenie obejmuje przeniesienie (dokonanie niezbędnych importów i exportów) danych z obecnie eksploatowanego systemu o nazwie SOZAT (szczegóły dotyczące baz danych oraz obecnie eksploatowanego systemu znajdują się w rozdziale VIII OPZ). 2) Wykonawca dostarczy licencje stanowiskowe na okres 24 miesięcy licząc od dnia podpisania protokołu odbioru, jednakże nie wcześniej niż od dnia 08.09.2025 r. Wykonawca dostarczy licencje zgodnie z wykazem podanym w rozdz. VI „Wymagania organizacyjne” na będące częścią systemu informatycznego programy komputerowe służące do zbierania, archiwizowania, przetwarzania informacji o ochronie środowiska w szczególności do zarządzania opłatami za korzystanie ze środowiska, opłatą produktową, opłatą za publiczne kampanie edukacyjne, opłatą recyklingową, opłatą SUP, opłatą depozytową oraz opłatą rejestrową i roczną BDO. W/w programy posłużą do weryfikacji wysokości wnoszonych opłat, ich podziału na poszczególne fundusze (ochrony środowiska, jednostek administracji samorządowej, Budżet Państwa oraz wyodrębnionego rachunku zarządu województwa), wydawania decyzji administracyjnych z tego zakresu, wspomagania procesu windykacji, importu/eksportu przelewów elektronicznych do/z MultiCash, sporządzania sprawozdań (OŚ-4; OŚ-4 p/g, OŚ-Op2, RbN; RbZ), zbiorczych sprawozdań o bateriach i akumulatorach oraz zużytych bateriach i zużytych akumulatorach, sporządzania wykazów o zakresie korzystania ze środowiska przez użytkownika publicznego. 3) Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian w Oprogramowaniu w stosunku do zmian prawnych przez okres licencjonowania. 3. Wymagania systemowe i sprzętowe 1) Programy będące częścią systemu informatycznego mają działać na platformie sprzętowej kompatybilnej ze środowiskiem Win10/Win11 na stacjach roboczych, natomiast po stronie serwera w środowisku Windows Serwer 2019 lub wyższej i bazy danych MS SQL 2016 lub wyższej. 4. Wykonawca w okresie 24 miesięcy zapewnia Zamawiającemu niewadliwe funkcjonowanie systemu informatycznego, oraz zobowiązuje się do świadczenia usługi wsparcia technicznego oraz serwisu na zasadach określonych w OPZ i IPU. 5. W okresie, o którym mowa w ust. 4 i w ramach wynagrodzenia umownego Wykonawca zobowiązany jest także: 1) przeprowadzić do 4 przeglądów serwisowych Oprogramowania, co najmniej raz na 6 miesięcy w terminach i lokalizacjach uzgodnionych pomiędzy Stronami. Prace serwisowe mogą odbywać się w formie zdalnej. 2) dokonywać aktualizacji Oprogramowania i zapewniać jego zgodność z przepisami prawa obowiązującymi w Polsce i UE. Aktualizacje powinny być wprowadzone najpóźniej w terminie 30 dni liczonych od dnia ogłoszenia nowego lub zmienionego aktu prawnego. 6. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie wypłacone w dwóch równych transzach (po 50% wartości całkowitego Wynagrodzenia na następujących zasadach: 1) I transza – płatność dokonana zostanie w terminie do 21 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowej faktury, wystawionej po podpisaniu protokołu odbioru bez zastrzeżeń; 2) II transza – płatność dokonana zostanie w terminie do 21 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowej faktury, wystawionej po upływie co najmniej 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w pkt 1) powyżej; 7. Opis przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady realizacji zamówienia, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 8. Szczegółowe warunki realizacji Umowy zawarte zostały w treści Załącznika nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy. 9. Pozostałe informacje zawarte są w treść Rozdziału III SWZ.
Interne KennungNr postępowania: OZP.26.1.47.2025.AKR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/. 4. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia:https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/219261/notice/public/details 5. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. ust. 6 VIII SWZ i dalszych ustępach. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 Pzp w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dalej: JEDZ według wzoru sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz JEDZ. 8. Do oferty Wykonawca dołącza również oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - Zał. nr 7 do SWZ. 9. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 6 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10 Pzp – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 5) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - Załącznik nr 8 do SWZ. W przypadku wykazania dostawy wykonywanej (będącej w trakcie realizacji), Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do upływu terminu składania ofert, część dostawy (umowy) została wykonana na kwotę co najmniej 400 000,00 złotych brutto. W stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek winien spełniać w całości co najmniej jeden z wykonawców. 10. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 Pzp, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, zgodnie z katalogiem dokumentów określonych w Rozdziale VII SWZ (art. 125 ust. 5 Pzp). Cd znajduje się w Sekcji 2.1.4 w Informacjach dodatkowych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungOZP.26.1.47.2025.AKR