2. Verfahren
Verfahren
Titel: Puljebiler (operationel leasing) til Haderslev Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører Puljebiler (operationel leasing) af 23 biler til Haderslev Kommune. Der arbejdes på en overgang til el-biler, så der vil blive efterspurgt 21 elbiler og 2 stationcars (benzin). For yderligere at understøtte en bæredygtig udvikling efterspørges der brugte biler, som for eksempel tidligere leasingbiler. Bilerne skal dog leve op til kravspecifikationen, men behøver ikke at være ens. Der ønskes tilbud på operationel leasing med fast forrentning i 2 år af bilerne. I leasingydelsen skal alle omkostninger indgå, såsom etablering, tilbagekøbsaftale, serviceaftale, gebyrer m.m. Der vil være tale om puljebiler, hvor der i aftaleperioden efter 12 måneder og frem kan være behov for regulering på +/- 4 biler.
Interne Kennung: 25/8113
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0000