See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/242-075/2025 System badawczy do laserowego przetapiania proszków metali o architekturze modułowej realizowany w ramach projektu: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”.
Beschreibung: SZP/242-075/2025 System badawczy do laserowego przetapiania proszków metali o architekturze modułowej realizowany w ramach projektu: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu badawczego do laserowego przetapiania proszków metali o architekturze modułowej realizowanego w ramach projektu: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”. 2. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, ul. Łukasiewicza 5, 50-371 Wrocław, bud. B-4, pok. 1.23 oraz 1.24 (Laboratorium Hala Maszyn). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 4. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 5. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 6. Kod CPV: 42610000-5 6. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 10 miesięcy od daty podpisania umowy. 7. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 03/09/2025 (90 dni). 10. Oferta musi składać się z: 10.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 10.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia (Do Oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu). 10.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 10.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 3.3 SWZ; 10.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 10.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 10.7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 10.8. Przedmiotowego środka dowodowego: – specyfikacji technicznej – pozwalającego stwierdzić zgodność z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi w Załączniku nr 3 do SWZ OPZ (wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców). - wykonanie i dostarczenie próbki testowej, - przesłanie plików materiałowych oraz plików rejestru pracy urządzenia (logi operacyjne) zawierające co najmniej stemple daty operacji wytwarzania, wartości poziomu tlenu w komorze roboczej dla poszczególnych numerów warstw i ich wysokości, utworzonych w procesie wytwarzania próbek testowych. Zamawiający dopuszcza: - przesłanie plików materiałowych oraz plików rejestru pracy urządzenia (logi operacyjne) na podstawie, których można zweryfikować co najmniej stemple daty operacji wytwarzania, wartości poziomu tlenu w komorze roboczej w funkcji czasu oraz wysokość platformy roboczej w funkcji czasu, utworzonych w procesie wytwarzania próbek testowych. Próbkę należy wykonać na podstawie załączonego do SWZ modelu 3D w formacie .STL lub/i zgodnie z rysunkiem (wymiary w mm) oraz na systemie do wytwarzania przyrostowego oferowanego producenta, sterowanym jednakowym do oferowanego oprogramowaniem, oraz z wykorzystaniem analogicznych komponentów sterowania, takich jak szafa sterownicza z komputerem sterującym oraz systemem czujników procesu wytwarzania. Próbkę należy wykonać zgodnie ze standardem ISO 6892 lub równoważnym ze stali nierdzewnej 316L lub Inconelu 718. Zamawiający zastrzega sobie prawo do sprawdzenia jakości powierzchni oraz gęstości względnej próbki w badaniach niszczących. Wymóg wskazania „Nazwy/typu/producenta/modelu” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych – OPZ – potwierdzenie parametrów, próbki, plików - lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady tej nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, tj. uzupełnieniu/złożeniu na podstawie art. 107 ust.3 uPzp nie podlega wskazanie przez Wykonawcę informacji ocenianych w kryteriach oceny ofert lub pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. UWAGA: Zamawiający dopuszcza przedłożenie przedmiotowych środków dowodowy
Vorherige Bekanntmachung: 326250-2025
Interne Kennung: SZP/242-075/2025 System badawczy do laserowego przetapiania proszków metali o architekturze modułowej realizowany w ramach projektu: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42610000 Lasergesteuerte Werkzeugmaschinen und Bearbeitungszentren
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: SZP/242-075/2025 System badawczy do laserowego przetapiania proszków metali o architekturze modułowej realizowany w ramach projektu: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”. 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu badawczego do laserowego przetapiania proszków metali o architekturze modułowej realizowanego w ramach projektu: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”. 2.Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, ul. Łukasiewicza 5, 50-371 Wrocław, bud. B-4, pok. 1.23 oraz 1.24 (Laboratorium Hala Maszyn). 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 4.Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 5.Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 6. Kod CPV: 42610000-5 7. Zamawiający oświadcza, że przedmiot niniejszej umowy dofinansowany został z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021 – 2027, Priorytet 1 Fundusze Europejskie na rzecz przedsiębiorczego Dolnego Śląska. Działanie 1.1. Rozwój jednostek naukowych, Typ 1.1.A Inwestycje w rozwój publicznej infrastruktury badawczej – projekt pt: „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu", Nr projektu: FEDS.01.01-IŻ.00-0004/24. 8. KLAUZULA INFORMACYJNA W celu wypełnienia prawnych obowiązków Politechniki Wrocławskiej (wynikających z art. 13 i 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tzw. „RODO”) informujemy o przetwarzaniu danych tych osób, których dane trafiają na Politechnikę Wrocławską w związku ze złożonymi nam ofertami, formularzami i załącznikami. Szczegóły dotyczące RODO znajdują się w SWZ (zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania). 9. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tys. złotych). 10.Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 11. Zamawiający udzieli Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w wysokości 20% ceny ofertowej. 12. Przed udzieleniem zaliczki Wykonawca wniesie zabezpieczenie zaliczki w wysokości równej kwocie udzielanej zaliczki, w formie zgodnej z art. 442 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zabezpieczenie zaliczki wnosi się poprzez złożenie u Zamawiającego oryginału dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia. Pozostałe szczegóły dotyczące zaliczki opisane są we wzorze umowy.
Interne Kennung: LotA