2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona czynna w trzech obszarach Natura 2000, w podziale na części.
Beschreibung: Ochrona czynna w trzech obszarach Natura 2000, w podziale na części. Część nr 1 Koszenie łąk w obszarze Natura 2000 Łąki Dąbrowskie Część nr 2 Koszenie łąk w obszarze Natura 2000 Łąki w Sławkowie Część nr 3 Koszenie łąk w obszarze Natura 2000 Łąki w Jaworznie
Interne Kennung: WOF-I.261.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90720000 Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 Koszenie łąk w obszarze Natura 2000 Łąki Dąbrowskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie siedlisk łąkowych i motylowych wraz z terenami przyległymi. Zabieg ten będzie przeprowadzany jednokrotnie w ciągu roku w latach 2026 – 2027. Prace będą polegały na wykonaniu działań ochronnych w obszarze Natura 2000 Łąki Dąbrowskie PLH240041 obejmujących koszenie: płatów siedlisk zmiennowilgotnych łąk trzęślicowych (6410), płatów siedlisk motyli: modraszka telejusa (Phengaris teleius) (6177), modraszka nausitousa (Phengaris nausithous) (6179) o charakterze nieużytków i ze znacznym udziałem gatunków ekspansywnych m.in. nawłoci i trzciny oraz usuwanie zakrzaczeń. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania zgód i zezwoleń wymaganych do prowadzenia prac na powierzchniach objętych prawem opcji. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1.1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.1 do SWZ. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277): Zamawiający nie określa żadnych wymagań.
Interne Kennung: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przewiduje się prawo opcji polegające na możliwości zmniejszenia do 12,60 ha (z 15 ha) obszaru przewidzianego do realizacji działań z zakresu czynnej ochrony, określonych w dokumentach zamówienia. Zakres gwarantowany: 12,60 ha. Maksymalna powierzchnia: 15 ha.Rodzaj, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z prawa opcji określono w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.1 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Koszenie łąk w obszarze Natura 2000 Łąki w Sławkowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie siedlisk łąkowych i motylowych wraz z terenami przyległymi. Zabieg ten będzie przeprowadzany jednokrotnie w ciągu roku w latach 2026 – 2027. Prace będą polegały na wykonaniu działań ochronnych w obszarze Natura 2000 Łąki w Sławkowie PLH240043 obejmujących koszenie: płatów siedlisk zmiennowilgotnych łąk trzęślicowych (6410), płatów siedlisk motyli: modraszka telejusa (Phengaris teleius) (6177), modraszka nausitousa (Phengaris nausithous) (6179), oraz płatów siedlisk: górskich i nizinnych torfowisk o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk (7230), w tym o charakterze nieużytków i ze znacznym udziałem gatunków ekspansywnych m.in. nawłoci i trzciny oraz usuwanie zakrzaczeń. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania zgód i zezwoleń wymaganych do prowadzenia prac na powierzchniach objętych prawem opcji. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1.2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.2 do SWZ. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277): Zamawiający nie określa żadnych wymagań.
Interne Kennung: LOT-0002
Beschreibung der Optionen: Przewiduje się prawo opcji polegające na możliwości zmniejszenia do 6,47 ha (z 8 ha) obszaru przewidzianego do realizacji działań z zakresu czynnej ochrony, określonych w dokumentach zamówienia. Zakres gwarantowany: 6,47 ha. Maksymalna powierzchnia: 8 ha. Rodzaj, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z prawa opcji określono w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.2 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 Koszenie łąk w obszarze Natura 2000 Łąki w Jaworznie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie siedlisk łąkowych i motylowych wraz z terenami przyległymi. Zabieg ten będzie przeprowadzany jednokrotnie w ciągu roku w latach 2026 – 2027. Prace będą polegały na wykonaniu działań ochronnych w obszarze Natura 2000 Łąki w Jaworznie PLH240042 obejmujących koszenie: płatów siedlisk zmiennowilgotnych łąk trzęślicowych (6410), płatów siedlisk motyli: modraszka telejusa (Maculinea teleius) (6177), modraszka nausitousa (Maculinea nausithous) (6179) oraz płatów siedlisk ekstensywnie użytkowanych niżowych łąk świeżych (6510) o charakterze nieużytków i ze znacznym udziałem gatunków ekspansywnych m.in. nawłoci i trzciny oraz usuwanie zakrzaczeń. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania zgód i zezwoleń wymaganych do prowadzenia prac na powierzchniach objętych prawem opcji. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1.3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.3 do SWZ. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277): Zamawiający nie określa żadnych wymagań.
Interne Kennung: LOT-0003
Beschreibung der Optionen: Przewiduje się prawo opcji polegające na możliwości zmniejszenia do 2,73 ha (z 10 ha) obszaru przewidzianego do realizacji działań z zakresu czynnej ochrony, określonych w dokumentach zamówienia. Zakres gwarantowany: 2,73 ha. Maksymalna powierzchnia: 10 ha. Rodzaj, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z prawa opcji określono w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.3 do SWZ.