460342-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Acord cadru de furnizare Reactivi (2026-2029)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare Reactivi (2026-2029)
Beschreibung: - Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Reactivi necesari pentru Laboratorul de Analize Medicale cu descrierea si in cantitatile prevazute in caietul de sarcini. - Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 17661
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi Compatibili cu analizorul BFT II
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Reactivi necesari pentru Laboratorul de Analize Medicale Descrierile si Cantitatile minime si maxime care fac obiectul acordului cadru sunt prezentate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent precum si valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se estimeaza ca va fi incheiat se regasesc detaliate in caietul de sarcini Contractele subsecvente se vor atribui lunar sau trimestrial, in functie de buget si de necesitatile spitalului Contractele subsecvente se vor atribui fara reluarea competitiei intre operatorii economici. Atribuirea contractelor subsecvente pentru operatorii economici clasati pe locurile 2 si 3. In cazul in care ofertantul clasat pe locul 1, declara ca nu are capacitatea de a onora contractul subsecvent, autoritatea contractanta va atribui contractul subsecvent urmatorului operator economic locul 2. Atribuirea contractului subsecvent opratorului clasat pe locul 3 se va produce in cazul in care locul 1 si 2 declara ca nu au capacitatea de a onora contractul subsecvent.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: VITEK 2 AST XN26, Reactivi compatibili cu analizorul VITEK 2 Compact
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi Compatibili cu analizorul automat XN-1000 RET BF
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Mediu A.A.B.T.L.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 24931250 Nährboden