460423-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Informationssysteme – Log management a SIEM pro Nemocnici Hořovice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLog management a SIEM pro Nemocnici Hořovice
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je dodání řešení Log management a SIEM, které bude zajišťovat jednotný sběr provozních a bezpečnostních událostí z prostředí zadavatele, uchovávat je pro potřeby analýzy a archivovat je v souladu s legislativními požadavky (zejména s požadavky dle § 22 VoKB). Součást SIEM, která je bezpečnostní nadstavbou nad systémem Log management, bude zajišťovat detekci provozních a bezpečnostních událostí, které je možné odvodit od struktury, posloupnosti a významu zaznamenaných logů, nebo na základě předem definovaných symptomatických pravidel. Řešení je požadováno realizovat v režimu „centralizovaném“, tedy všechny logy budou přenášeny infrastrukturou na jedno centrální místo. Přenos bude realizován soustavou log kolektorů, které budou zajišťovat sběr logů od zdrojů logů a dle definovaných pravidel je předají do centrálního úložiště. Přenos logů musí být realizován spolehlivým způsobem, tedy bez ztrát logů, jejich nechtěné modifikace nebo vyzrazení. Jednotlivé komponenty řešení budou muset umožňovat a dle požadovaných parametrů také poskytovat vysokou dostupnost. Očekáváním od vysoké dostupnosti je, že nebudou narušeny nezbytné funkcionality řešení a tím omezena možnost užívání řešení nebo porušeny zákonné a regulatorní povinnosti. Zadavatel očekává nabídku na technické řešení, které bude do jeho prostředí naimplementováno a po implementaci provozováno po dobu nejméně 5 let, přičemž po celou dobu bude řešení pokryto potřebnou licencí, technickou podporou výrobce a budou aktivovány všechny předplatné výrobce nezbytné k zajištění chodu řešení a splnění požadovaných funkcionalit. Spolu s dodávkou řešení očekává zadavatel také poskytování služby technické podpory od výrobce, a to na celou specifikovanou dobu provozu technického řešení.
Interne KennungLog management a SIEM pro Nemocnici Hořovice
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48810000 Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 72222300 Informationstechnologiedienste, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
LosLOT-0001