2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda na nájem a provoz zařízení pro měření rychlosti vozidel ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Brandýs nad Labem–Stará Boleslav
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je nájem až 30 zařízení pro měření rychlosti vozidel na pozemních komunikacích a jejich součástí a příslušenství (dále jen „zařízení“). Bližší specifikace předmětu veřejné zakázky je uvedena v Rámcové dohodě a v dalších přílohách zadávací dokumentace. Zařízení budou svěřována do užívání zadavateli na základě dílčích smluv (objednávek) v souladu s Rámcovou dohodou. Bližší požadavky na místo, dobu instalace a provozu zařízení, a další podmínky tak budou vždy stanoveny v dílčí smlouvě (objednávce), a to v souladu s podmínkami ujednanými v Rámcové dohodě. Zařízením se rozumí celý komplex zařízení pro měření rychlosti vozidel, tj. za 1 zařízení je považován např. radarový komplex pro úsekové měření rychlosti vozidel, který zahrnuje více radarů fungujících samostatně nebo společně s dalšími radary. Zařízením je tak celý komplex věcí umožňující měření rychlosti vozidel na určitém úseku.
Interne Kennung: Rámcová dohoda na nájem a provoz zařízení pro měření rychlosti vozidel
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38570000 Regel- und Steuerinstrumente und -geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34971000 Geschwindigkeitskontrollkameras, 51210000 Installation von Messgeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Předmět plnění Rámcové dohody může být rozšířen o nájem dalších až 9 zařízení (tj. celkem až 39 zařízení) vč. s tím souvisejících činností, a to v závislosti na objektivní potřebě bezpečnosti provozu v ORP, kdy bezpečnostní potřeby a vyhodnocení potřeby dalšího plnění budou předcházet využití této výhrady. Pokud se zadavatel rozhodne pro nájem více než 30 zařízení, nejvýše však 39 zařízení, vyzve dodavatele k uzavření dodatku k Rámcové dohodě, jehož předmětem bude změna Rámcové dohody spočívající ve změně počtu zařízení, které mohou být na základě Rámcové dohody a jednotlivých dílčích smluv předmětem nájmu. Cena za nájem těchto dalších zařízení a provádění dalších činností souvisejících s těmito zařízeními, a další podmínky nájmu budou stejné, jako za zařízení, která jsou předmětem Rámcové dohody před ujednáním takového dodatku. V případě změny Rámcové dohody podle tohoto odstavce může být navýšena částka představující limit plnění podle Rámcové dohody, a to až o 30 % z jeho původní hodnoty. Zadavatel si vyhrazuje možnost omezit rozsah předmětu plnění dle Smlouvy v případě rozhodnutí zadavatele, a to v libovolném rozsahu. Každá prováděcí smlouva o nájmu zařízení je uzavřena s výhradou změny závazku, která spočívá v tom, že po dobu trvání prováděcí smlouvy je možné prodloužit její trvání až o další 2 roky, rozšířit její předmět o jakékoliv další činnosti a dodávky, které jsou předmětem plnění podle Rámcové dohody, za předpokladu, že je dána příčinná souvislost mezi požadovaným plněním a uzavřenou prováděcí smlouvou (tj. např. požadavek na přemístění zařízení a jeho zprovoznění na jiném místě). V takovém případě může být cena ujednaná v prováděcí smlouvě navýšena až o 50 % z původní ceny uvedené v prováděcí smlouvě. Pro vyloučení pochybností se sjednává, že uplatnit výhradu změny závazku z prováděcí smlouvy je možné též po ukončení této smlouvy, přičemž i v takovém případě se smluvní strany zavazují postupovat podle ustanovení Rámcové dohody. Bližší podmínky změny závazku ze smlouvy jsou stanoveny též v závazném návrhu Rámcové dohody, který tvoří přílohu č. 3 zadávací dokumentace.