See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla Gminy Miasto Koszalin wraz z jednostkami organizacyjnymi, instytucjami kultury, spółkami miejskimi oraz innymi podmiotami publicznymi, z którymi zawarto porozumienia
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Gminy Miasto Koszalin wraz z jednostkami organizacyjnymi, instytucjami kultury, spółkami miejskimi oraz innymi podmiotami publicznymi, z którymi zawarto porozumienia. 2) Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ oraz w projekcie umowy wraz z załącznikiem zawartym w Rozdziale V SWZ.
Interne Kennung: BZP-9.271.1.14.2026.AN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. 1) Postępowanie o szacunkowej wartości powyżej 216 000 euro prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r., poz. 793), zwanej w dalszej treści ustawą PZP. 2) Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania procedury określonej w dyspozycji art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tzw. „procedury odwróconej”. 3) Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy PZP postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 4) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP. 5) Dostęp do dokumentów zamówienia nie jest zastrzeżony. 6) Aukcja elektroniczna: nie. 7) Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego: nie. II. 1) Sposób porozumiewania się z Wykonawcami: 1.1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl (korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne) oraz poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem: 1.1.1) ppkt 1.2 w pkt 11 Rozdziału I SWZ; 1.1.2) ppkt 1 w pkt 15 Rozdziału I SWZ. 1.2) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (z wyłączeniem składania ofert – sposób przygotowania oferty został szczegółowo opisany w Rozdziale I pkt 14 SWZ, a sposób złożenia oferty został szczegółowo opisany w Rozdziale I pkt 15 SWZ) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem: 1.2.1) „Formularzy do komunikacji” dostępnych na Platformie e-Zamówienia w zakładce „Formularze”; maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza) lub 1.2.2) poczty elektronicznej, na adres e-mail: anna.niedzialek@um.koszalin.pl; przy komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiający lub Wykonawca na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania wiadomości; w przypadku niepotwierdzenia ze strony Wykonawcy odbioru przesłanych wiadomości (pomimo takiego żądania) Zamawiający uzna, że wiadomość została skutecznie przekazana do Wykonawcy. 1.3) W przypadku informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 1.4) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określają: Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum pomocy”. Uwaga! Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 1.5) We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Wykonawcy posługują się sygnaturą postępowania, tj. BZP-9.271.1.14.2026.AN. 1.6) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 1.7) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 2) Ofertę, Oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP, Podmiotowe środki dowodowe, w tym Oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy PZP, oraz Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, Przedmiotowe środki dowodowe, Pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 3) Informacje, oświadczenia lub dokumenty inne niż określone w ppkt 2, przekazywane w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie ww. art. 18 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w Rozdziale I SWZ pkt 11 ppkt 1.2. 4) Zamawiający dopuszcza w szczególności następujący format przesyłanych danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt., txt. 5) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 6) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 7) Oferta winna być sporządzona w języku polskim. 8) Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP
460917-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Zakup energii elektrycznej dla Gminy Miasto Koszalin wraz z jednostkami organizacyjnymi, instytucjami kultury, spółkami miejskimi oraz innymi podmiotami publicznymi, z którymi zawarto porozumienia
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierBZP-9.271.1.14.2026.AN
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
LotLOT-0001
Options