2. Verfahren
Verfahren
Titel: Stanowisko badań interakcji zachodzących w relacji pilot-samolot w warunkach realizacji zadań lotniczych przy zastosowaniu symulatora na ziemi. Znak sprawy IA1.282.158.2023.AG
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: CZĘŚĆ 1 – Platforma do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów samolotowych oraz personel techniczny w środowisku hybrydowym (ALX) CZĘŚĆ 2 – Platforma do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów śmigłowców w środowisku hybrydowym (ELITE) 2. Zamawiający zamierza sfinansować przedmiot zamówienia ze środków projektu „Śląskie Międzywydziałowe Laboratorium Technologii Lotniczych”. 3. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w: 1) ogłoszeniu o zamówieniu - w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego, negocjacji z ogłoszeniem, dialogu konkurencyjnego, partnerstwa innowacyjnego albo 2) zaproszeniu do negocjacji - w postępowaniu prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki. Zamawiający zastrzega, że nie zawrze umowy z Wykonawcą w przypadku, gdy środki finansowe przyznane na realizację ww. projektu będą udostępniane Zamawiającemu w sposób uniemożliwiający bieżące finansowanie wydatków wynikających z projektu, a Zamawiający nie będzie mógł zagwarantować zdolności przejściowego prefinansowania ze środków własnych. 4. Termin wykonania zamówienia: CZĘŚĆ 1, 2 – do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 5. Kod CPV: 34741400-7- Symulatory lotu 6. Miejsce dostawy/ wykonania zamówienia: CZĘŚĆ 1, 2: Politechnika Śląska, Śląskie Laboratorium Technologii Lotniczych, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice. Zamawiający w czasie dostawy wskaże konkretne pomieszczenie, do którego należy dostarczyć przedmiot zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 107933-2024
Interne Kennung: IA1.282.158.2023.AG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34741400 Flugsimulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ 1 – Platforma do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów samolotowych oraz personel techniczny w środowisku hybrydowym (ALX)
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę platformy do badań symulacyjnych, realizacji zadań lotniczych przez pilotów samolotowych oraz personel techniczny w środowisku hybrydowym (ALX). Platformę stanowi fabrycznie nowe urządzenie symulacji lotu klasy FNPT II, dla Śląskiego Międzywydziałowego Laboratorium Technologii Lotniczych (ŚMLTL). 2. Kod CPV 34741400-7- Symulatory lotu 3. Termin wykonania zamówienia: do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Miejsce dostawy/ wykonania zamówienia: Politechnika Śląska, Śląskie Laboratorium Technologii Lotniczych, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice. Zamawiający w czasie dostawy wskaże konkretne pomieszczenie, do którego należy dostarczyć przedmiot zamówienia. 5. Zamawiający zamierza sfinansować przedmiot zamówienia ze środków projektu „Śląskie Międzywydziałowe Laboratorium Technologii Lotniczych”. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w: 1) ogłoszeniu o zamówieniu - w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego, negocjacji z ogłoszeniem, dialogu konkurencyjnego, partnerstwa innowacyjnego albo 2) zaproszeniu do negocjacji - w postępowaniu prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki. Zamawiający zastrzega, że nie zawrze umowy z Wykonawcą w przypadku, gdy środki finansowe przyznane na realizację ww. projektu będą udostępniane Zamawiającemu w sposób uniemożliwiający bieżące finansowanie wydatków wynikających z projektu, a Zamawiający nie będzie mógł zagwarantować zdolności przejściowego prefinansowania ze środków własnych. 6. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Przetargowej Politechniki Śląskiej: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ oraz poczty elektronicznej: IA1@polsl.pl . Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. b) Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej ma dostęp do możliwości złożenia i wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. c) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w zakładce „Instrukcje” na Platformie Przetargowej. d) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Przetargowej wynosi 150 MB. e) Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych na Platformę Przetargową jest to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przez Wykonawcę. f) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB. 7. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 8. W pkt 5.1.11 ogłoszenia o zamówieniu pt. "Dokumenty zamówienia", w ppkt "Adres dokumentów zamówienia" system tworzenia ogłoszeń automatycznie wstawił po adresie internetowym przecinek, co powoduje, że adres ten prowadzi do strony, która nie istnieje. Prawidłowy adres to: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Interne Kennung: IA1.282.158.2023.AG - część 1
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ 2- Platforma do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów śmigłowców w środowisku hybrydowym (ELITE)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa platformy do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów śmigłowców w środowisku hybrydowym (ELITE). Platformę stanowi fabrycznie nowe urządzenie symulacji lotu klasy FNPT II odzwierciedlające śmigłowiec Robinson R44 Raven IIdla Śląskiego Międzywydziałowego Laboratorium Technologii Lotniczych (ŚMLTL). 2. Kod CPV 34741400-7- Symulatory lotu 3. Termin wykonania zamówienia: do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Miejsce dostawy/ wykonania zamówienia: Politechnika Śląska, Śląskie Laboratorium Technologii Lotniczych, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice. Zamawiający w czasie dostawy wskaże konkretne pomieszczenie, do którego należy dostarczyć przedmiot zamówienia. 5. Zamawiający zamierza sfinansować przedmiot zamówienia ze środków projektu „Śląskie Międzywydziałowe Laboratorium Technologii Lotniczych”. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w: 1) ogłoszeniu o zamówieniu - w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego, negocjacji z ogłoszeniem, dialogu konkurencyjnego, partnerstwa innowacyjnego albo 2) zaproszeniu do negocjacji - w postępowaniu prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki. Zamawiający zastrzega, że nie zawrze umowy z Wykonawcą w przypadku, gdy środki finansowe przyznane na realizację ww. projektu będą udostępniane Zamawiającemu w sposób uniemożliwiający bieżące finansowanie wydatków wynikających z projektu, a Zamawiający nie będzie mógł zagwarantować zdolności przejściowego prefinansowania ze środków własnych. 6. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Przetargowej Politechniki Śląskiej: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ oraz poczty elektronicznej: IA1@polsl.pl . Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. b) Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej ma dostęp do możliwości złożenia i wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. c) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w zakładce „Instrukcje” na Platformie Przetargowej. d) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Przetargowej wynosi 150 MB. e) Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych na Platformę Przetargową jest to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przez Wykonawcę. f) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB. 7. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 8. W pkt 5.1.11 ogłoszenia o zamówieniu pt. "Dokumenty zamówienia", w ppkt "Adres dokumentów zamówienia" system tworzenia ogłoszeń automatycznie wstawił po adresie internetowym przecinek, co powoduje, że adres ten prowadzi do strony, która nie istnieje. Prawidłowy adres to: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Interne Kennung: IA1.282.158.2023.AG - część 2