2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie techniczne oraz konsultacje i modyfikacje systemu Finansowo - Księgowego
Beschreibung: 1 Przedmiot zamówienia w zakresie zamówienia podstawowego obejmuje: 1.1 świadczenie przez Wykonawcę wsparcia technicznego Systemu przez okres, o którym mowa w § 2 ust. 2 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ; 1.2 realizację przez Wykonawcę konsultacji oraz modyfikacji Systemu w liczbie do 1500 roboczogodzin, na podstawie zleceń otrzymanych od Zamawiającego w okresie, o którym mowa w § 2 ust. 2 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 Ustawy Pzp, w zakresie, o którym mowa w § 1a ust. 1 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ , zwanej dalej „Opcją”: 2.1 Zamawiający ma możliwość skorzystania z Opcji, polegającej na zleceniu realizacji przez Wykonawcę dodatkowych konsultacji oraz modyfikacji Systemu w liczbie do 750 roboczogodzin na podstawie zleceń otrzymanych od Zamawiającego w okresie, o którym mowa w § 2 ust. 3 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. 2.2 Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z Opcji. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 2.3 Zamawiający podejmie decyzję o skorzystania Opcji zgodnie ze swoimi faktycznymi potrzebami. 2.4 O skorzystaniu z opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę drogą elektroniczną na jego adres. 2.5 Wszystkie wymagania nałożone na Wykonawcę w zakresie zamówienia podstawowego pozostają w mocy także w przypadku realizacji Opcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposób jego realizacji został zamieszczony w Projekcie Umowy (stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ).
Interne Kennung: DZA-DZAZZP.2610.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp skrócony został termin na składanie ofert do 15 dni. Na wstępie należy wskazać, że skrócenie czasu składania ofert nie spowoduje, zdaniem Zamawiającego, ograniczenia konkurencji w przedmiotowym postępowania. Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w ust.1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający uprawniony jest zastosować art. 138 ust. 2 ustawy Pzp w przeprowadzeniu postępowania przetargowego i skrócić termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zmitygowania ryzyka potencjalnego braku ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności posiadania wsparcia technicznego dla kluczowego systemu finansowo-księgowego, który jest używany przez departament DFN. Wspomniany system pełni bardzo ważną rolę w Urzędzie, tj. rozliczenia podatkowe, zarzadzanie budżetem Urzędu, analizy finansowe. Z uwagi na rozbudowany stos technologiczny i zapewnienie ciągłości działania, analizy błędów, ich naprawy oraz koniecznego rozwoju systemu o nowe funkcjonalności w związku ze zmieniającymi się uwarunkowaniami prawnymi, niezbędne jest zakupienie usług wsparcia technicznego specjalistów rynku IT.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup Wsparcia technicznego oraz konsultacji konsultacje i modyfikacji modyfikacje systemu Finansowo-Księgowego
Beschreibung: 1 Przedmiot zamówienia w zakresie zamówienia podstawowego obejmuje: 1.1 świadczenie przez Wykonawcę wsparcia technicznego Systemu przez okres, o którym mowa w § 2 ust. 2 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ; 1.2 realizację przez Wykonawcę konsultacji oraz modyfikacji Systemu w liczbie do 1500 roboczogodzin, na podstawie zleceń otrzymanych od Zamawiającego w okresie, o którym mowa w § 2 ust. 2 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 Ustawy Pzp, w zakresie, o którym mowa w § 1a ust. 1 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ , zwanej dalej „Opcją”: 2.1 Zamawiający ma możliwość skorzystania z Opcji, polegającej na zleceniu realizacji przez Wykonawcę dodatkowych konsultacji oraz modyfikacji Systemu w liczbie do 750 roboczogodzin na podstawie zleceń otrzymanych od Zamawiającego w okresie, o którym mowa w § 2 ust. 3 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. 2.2 Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z Opcji. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. .2.3 Zamawiający podejmie decyzję o skorzystania Opcji zgodnie ze swoimi faktycznymi potrzebami. 2.4 O skorzystaniu z opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę drogą elektroniczną na jego adres. 2.5 Wszystkie wymagania nałożone na Wykonawcę w zakresie zamówienia podstawowego pozostają w mocy także w przypadku realizacji Opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposób jego realizacji został zamieszczony w Projekcie Umowy (stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ).
Haupteinstufung (cpv): 71356300 Technische Unterstützung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 Ustawy Pzp, w zakresie, o którym mowa w § 1a ust. 1 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ , zwanej dalej „Opcją”: 1.1 Zamawiający ma możliwość skorzystania z Opcji, polegającej na zleceniu realizacji przez Wykonawcę dodatkowych konsultacji oraz modyfikacji Systemu w liczbie do 750 roboczogodzin na podstawie zleceń otrzymanych od Zamawiającego w okresie, o którym mowa w § 2 ust. 3 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. 1.2 Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z Opcji. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 1.3 Zamawiający podejmie decyzję o skorzystania Opcji zgodnie ze swoimi faktycznymi potrzebami. 1.4 O skorzystaniu z opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę drogą elektroniczną na jego adres. 1.5 Wszystkie wymagania nałożone na Wykonawcę w zakresie zamówienia podstawowego pozostają w mocy także w przypadku realizacji Opcji.