See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Performance Design & Build pro objekt DK - opatření zajišťující komfort a energeticky úsporný provoz objektu Dům kultury Teplice
Beschreibung: Náplní veřejné zakázky je návrh a realizace opatření metodou Performance Design & Build (dále také jen „PD&B“), která v objektech zadavatele zajistí požadované vnitřní prostředí (komfort) a zároveň energeticky efektivní a ekonomický provoz technických zařízení. Jedná se o komplexní veřejnou zakázku zahrnující přípravu, realizaci a následné dlouhodobé sledování a vyhodnocování výsledků realizovaných opatření zajišťujících požadovaný komfort a energeticky efektivní provoz (po dobu nejméně 5 let), přičemž dodavatel, se kterým bude uzavřena smlouva, poskytne zadavateli smluvní záruku za dosažení maximální výše nákladů na provoz objektu stanovených na základě smluvně stanovené spotřeby energie a vody v objektu. Dodavatel navrhne provedení povinných opatření specifikovaných v čl. 2.6., případně navrhne další pro objekt vhodná opatření, a zahrne je do projektu PD&B, který následně v objektech zrealizuje. Navržená opatření se dle předpokladů zadavatele budou týkat oblasti vytápění, chlazení, větrání, osvětlení, přípravy a spotřeby teplé i studené vody, apod. Dodavatel nese příslušné riziko neúspěchu souvisejícího s dosažením zaručené spotřeby energie a vody prostřednictvím jím navržených a realizovaných opatření. Předmětem plnění veřejné zakázky je, v souladu s výše uvedeným, minimálně tento rozsah činností: 1. Případná návrh opatření (nad rámec povinných opatření) vhodných pro objekty zadavatele (viz místo plnění veřejné zakázky) s důrazem na energetickou účinnost a požadované parametry vnitřního prostředí v jednotlivých místnostech, 2. Zpracování příslušné prováděcí a projektové dokumentace na realizaci povinných a případných dalších navržených opatření, pokud si to dané opatření vyžaduje, 3. Zajištění náležitostí spojených se získáním stavebního povolení, pokud je bude konkrétní opatření vyžadovat, 4. Dodávka a montáž povinných a případných dalších navržených opatření (vč. opatření stavebního charakteru) „na klíč“ 5. Zpracování dokumentace skutečného provedení povinných a případných dalších navržených opatření, 6. Vypracování provozního řádu pro nově instalovaná zařízení, 7. Zaškolení obsluhy, 8. Financování výstavby všech povinných a případných dalších navržených opatření (zadavatel neposkytuje zálohy), 9. Energetický management (služby zahrnující průběžné sledování a vyhodnocování skutečné spotřeby energie a vody v objektu) po období garance, včetně kontroly funkčnosti a správného provozu instalovaných zařízení, 10. Poskytnutí záruky za dosažení nejvyšší přípustné spotřeby energie a vody v zadavatelem určeném tolerančním pásmu a při definovaném režimu provozu po dobu sjednanou smluvně.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45232141 Heizanlage, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Z2023-010053
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45000000 Bauarbeiten, 45232141 Heizanlage, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Základním cílem projektu je dosažení zvýšení energetické účinnosti na objektech zadavatele. Za účelem naplnění tohoto cíle je vybraný dodavatel povinen ve III. etapě realizace projektu prověřovat poznatky získané v souvislosti s poskytováním energetického managementu při provozování objektů a na základě provedených zjištění je vybraný dodavatel po dobu trvání smlouvy oprávněn předkládat zadavateli v souladu s prováděným energetickým managementem návrhy na provedení nových dodatečných opatření na zvýšení energetické účinnosti, a to až do výše 30 % ceny základních investičních opatření.