See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość (dalej „Inwestycja”). 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Wymianę istniejących opraw oświetlenia drogowego i parkowego na nowe energooszczędne oprawy w technologii LED, w ilości łącznie 1800 szt., 2) Wymianę istniejących słupów oświetlenia ze względu na ich zły stan techniczny, 3) Wykonanie pionizacji istniejących słupów, 4) Wymianę układów sterowania oświetleniem ulicznym, – zgodnie z wykazem ulic i zakresem do wykonania w ramach inwestycji określonych w Załączniku nr 13 do SWZ, 5) Wymianę kabla oświetlenia ulicznego w ulicy Wojska Polskiego. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje również: 1) Wykonanie badań, pomiarów, zgodnie z normą PN-EN13201 dla całego zakresu przedmiotu zamówienia, 2) Udzielenie gwarancji na całość przedmiotu zamówienia, świadczenia serwisu gwarancyjnego oraz zapewnienia serwisu technicznego i bieżącej konserwacji, 3) Naprawę zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania prac, 4) Przygotowanie dokumentacji powykonawczej, 5) Przygotowanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (dotyczy wymiany istniejących słupów oświetlenia oraz wymiany kabla oświetlenia ulicznego w ulicy Wojska Polskiego). 6) W zakresie przedmiotu zamówienia Zamawiający informuje, że : a) zamontowane oprawy muszą posiadać dodatkowe urządzenie zapewniające ochronę przed przepięciami elektrostatycznymi, pozwalającą rozładować nadmiar ładunku elektrostatycznego gromadzącego się na korpusie oprawy; co potwierdzone zostanie załącznikami do certyfikatów ENEC, ENEC+, b) klasa szczelności sterownika powinna być tożsama lub nie gorsza z klasą szczelności oprawy. Z uwagi na fakt, że oprawa i sterownik stanowią integralne urządzenie, klasa szczelności sterownika nie powinna być gorsza od klasy szczelności oprawy, tzn. jeżeli oprawa posiada klasę szczelności IP66 i IP67 to sterownik także powinien spełniać powyższe parametry szczelności. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac do wykonania oraz wytyczne i warunki dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawarte są w następujących załącznikach do SWZ: • Załącznik nr 12 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) • Załącznik nr 13 – Wykaz ulic i zakres do wykonania w ramach inwestycji • Załącznik nr 14 – Inwentaryzacja • Załącznik nr 15 – Dokumentacja projektowa (projekty zagospodarowania terenu, projekty techniczne, projekt architektoniczno-budowlany) • Załącznik nr 16 – Specyfikacje techniczne, które stanowią jej integralną część oraz w Polskich Normach, krajowych ocenach technicznych, przepisach techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, a także w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 17 do SWZ. 5. Zamawiający informuje, że występujące w załącznikach do SWZ: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów – Zamawiający zaleca traktować, jako przykładowe oraz dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, która stanowi załączniki do SWZ. Zmiany te mają być korzystne dla Zamawiającego, np. obniżą koszty eksploatacji i konserwacji, poprawią parametry techniczne, będą stanowić aktualizację rozwiązań ze względu na postęp technologiczny oraz zmiany obowiązujących przepisów. Zastosowane materiały i urządzenia równoważne muszą odpowiadać cechom technicznym i jakościowym materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji technicznej, oraz posiadać stosowne dopuszczenia, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty, certyfikaty, świadectwa. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji technicznej, zobowiązany jest wykazać, że zastosowane materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Podane w dokumentacji projektowej nazwy, typy urządzeń i wyposażenia nie są ostatecznie obowiązujące pod warunkiem, że Wykonawca zaproponuje, a inspektor nadzoru i projektant zatwierdzi materiały, urządzenia i wyposażenie nie gorsze niż przewiduje standard wyznaczony w tej dokumentacji. 6. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność usługi dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 7. Zamówienie „Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość” realizowane jest z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych; NR Edycja9RP/2023/286/PolskiLad, oraz w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość”. 8. Zamawiający ustala termin wykonania całości przedmiotu zamówienia: do 13 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy na wykonanie zamówienia, ale nie dłużej jednak niż do dnia 28.11.2025 r.
Interne Kennung: IM-ZP.272.41.2024.MT
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71355200 Amtliche Landvermessung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość (dalej „Inwestycja”). 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Wymianę istniejących opraw oświetlenia drogowego i parkowego na nowe energooszczędne oprawy w technologii LED, w ilości łącznie 1800 szt., 2) Wymianę istniejących słupów oświetlenia ze względu na ich zły stan techniczny, 3) Wykonanie pionizacji istniejących słupów, 4) Wymianę układów sterowania oświetleniem ulicznym, – zgodnie z wykazem ulic i zakresem do wykonania w ramach inwestycji określonych w Załączniku nr 13 do SWZ, 5) Wymianę kabla oświetlenia ulicznego w ulicy Wojska Polskiego. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje również: 1) Wykonanie badań, pomiarów, zgodnie z normą PN-EN13201 dla całego zakresu przedmiotu zamówienia, 2) Udzielenie gwarancji na całość przedmiotu zamówienia, świadczenia serwisu gwarancyjnego oraz zapewnienia serwisu technicznego i bieżącej konserwacji, 3) Naprawę zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania prac, 4) Przygotowanie dokumentacji powykonawczej, 5) Przygotowanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (dotyczy wymiany istniejących słupów oświetlenia oraz wymiany kabla oświetlenia ulicznego w ulicy Wojska Polskiego). 6) W zakresie przedmiotu zamówienia Zamawiający informuje, że : a) zamontowane oprawy muszą posiadać dodatkowe urządzenie zapewniające ochronę przed przepięciami elektrostatycznymi, pozwalającą rozładować nadmiar ładunku elektrostatycznego gromadzącego się na korpusie oprawy; co potwierdzone zostanie załącznikami do certyfikatów ENEC, ENEC+, b) klasa szczelności sterownika powinna być tożsama lub nie gorsza z klasą szczelności oprawy. Z uwagi na fakt, że oprawa i sterownik stanowią integralne urządzenie, klasa szczelności sterownika nie powinna być gorsza od klasy szczelności oprawy, tzn. jeżeli oprawa posiada klasę szczelności IP66 i IP67 to sterownik także powinien spełniać powyższe parametry szczelności. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac do wykonania oraz wytyczne i warunki dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawarte są w następujących załącznikach do SWZ: • Załącznik nr 12 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) • Załącznik nr 13 – Wykaz ulic i zakres do wykonania w ramach inwestycji • Załącznik nr 14 – Inwentaryzacja • Załącznik nr 15 – Dokumentacja projektowa (projekty zagospodarowania terenu, projekty techniczne, projekt architektoniczno-budowlany) • Załącznik nr 16 – Specyfikacje techniczne, które stanowią jej integralną część oraz w Polskich Normach, krajowych ocenach technicznych, przepisach techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, a także w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 17 do SWZ. 5. Zamawiający informuje, że występujące w załącznikach do SWZ: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów – Zamawiający zaleca traktować, jako przykładowe oraz dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, która stanowi załączniki do SWZ. Zmiany te mają być korzystne dla Zamawiającego, np. obniżą koszty eksploatacji i konserwacji, poprawią parametry techniczne, będą stanowić aktualizację rozwiązań ze względu na postęp technologiczny oraz zmiany obowiązujących przepisów. Zastosowane materiały i urządzenia równoważne muszą odpowiadać cechom technicznym i jakościowym materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji technicznej, oraz posiadać stosowne dopuszczenia, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty, certyfikaty, świadectwa. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji technicznej, zobowiązany jest wykazać, że zastosowane materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Podane w dokumentacji projektowej nazwy, typy urządzeń i wyposażenia nie są ostatecznie obowiązujące pod warunkiem, że Wykonawca zaproponuje, a inspektor nadzoru i projektant zatwierdzi materiały, urządzenia i wyposażenie nie gorsze niż przewiduje standard wyznaczony w tej dokumentacji. 6. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność usługi dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 7. Zamówienie „Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość” realizowane jest z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych; NR Edycja9RP/2023/286/PolskiLad, oraz w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulic na terenie Miasta Zamość”. 8. Zamawiający ustala termin wykonania całości przedmiotu zamówienia: do 13 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy na wykonanie zamówienia, ale nie dłużej jednak niż do dnia 28.11.2025 r
Interne Kennung: LOT-001