2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup autobusów niskoemisyjnych do realizacji zadań z zakresu publicznego transportu zbiorowego”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został podzielony na części: a. Część I – przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II, w tym 10 sztuk autobusów ON Euro 6 klasy midi oraz 10 sztuk autobusów ON Euro 6 klasy maxi; b. Część II przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II midi z napędem hybrydowym spalinowo elektrycznym.
Vorherige Bekanntmachung: 326612-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej „ustawą”. 2) Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy. 3) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5) W kwestiach nieuregulowanych w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) zastosowanie mają przepisy ustawy oraz przepisy aktów wykonawczych do niej. 6) Zgodnie z art. 139 ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (zwanego dalej „JEDZ”). Złożenia tego oświadczenia Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Dostawa 20 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II, w tym 10 sztuk autobusów ON Euro 6 klasy midi oraz 10 sztuk autobusów ON Euro 6 klasy maxi.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II, w tym 10 sztuk autobusów ON Euro 6 klasy midi oraz 10 sztuk autobusów ON Euro 6 klasy maxi; 2) Oferowane autobusy muszą: a. być pojazdami fabrycznie nowymi (wg definicji z ustawy z dnia z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251), tzn. nie mogą być wcześniej rejestrowane, a przebieg dostarczanych autobusów nie może być większy niż 3.500 km; b. Spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.) warunkujące dopuszczenie do ruchu bez żadnych odstępstw, czego potwierdzeniem musi być posiadanie aktualnego „Świadectwa homologacji typy pojazdu”. Dopuszcza się posiadanie przez oferowany typ autobusu aktualnego europejskiego „Świadectwa homologacji typu UE”, wydanego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 a do SWZ
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II midi z napędem hybrydowym spalinowo elektrycznym.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II midi z napędem hybrydowym spalinowo elektrycznym. 2) Oferowane autobusy muszą: a. być pojazdami fabrycznie nowymi (wg definicji z ustawy z dnia z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251), tzn. nie mogą być wcześniej rejestrowane, a przebieg dostarczanych autobusów nie może być większy niż 3.500 km; b. Spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.) warunkujące dopuszczenie do ruchu bez żadnych odstępstw, czego potwierdzeniem musi być posiadanie aktualnego „Świadectwa homologacji typy pojazdu”. Dopuszcza się posiadanie przez oferowany typ autobusu aktualnego europejskiego „Świadectwa homologacji typu UE”, wydanego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 b do SWZ
Interne Kennung: Część 2