2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa systemu AOS o dodatkowe wzory dokumentów oraz integracja systemu AOS z PACS
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa systemu AOS o dodatkowe wzory dokumentów oraz integracja systemu AOS z PACS zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ – Oferta Cenowa oraz Załącznikiem Nr 4 do SWZ – Parametry techniczno-funkcjonalne Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 pakiety: Pakiet nr 1- Rozbudowa systemu AOS o dodatkowe wzory dokumentów (Karta Diagnostyki i leczenia onkologicznego (e-DILO) Plan leczenia onkologicznego Dokument medycyny pracy (dokument orzeczenia i dokument zaleceń) indeksowanie karty informacyjnej leczenia szpitalnego wraz z asystą techniczną na okres 36 miesięcy Pakiet nr 2- Integracja systemu AOS z PACS w zakresie wysyłania/odbierania zleceń (z indeksowaniem do P1) - 1 komplet Parametry techniczno-funkcjonalne określone zostały w Załączniku Nr 4 do SWZ – Parametry techniczno-funkcjonalne.
Vorherige Bekanntmachung: 404714-2026
Interne Kennung: KCO/PN/64/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiot zamówienia był objęty dwoma uprzednio prowadzonymi postępowaniami, które zakończyły się bez wyboru wykonawcy tj. postępowanie KCO/PN/15/2026, KCO/PN/44/2026. Zakres przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne oraz warunki realizacji były w poprzednich postępowaniach tożsame z obecnym postępowaniem i znane potencjalnym wykonawcom i podmiotom funkcjonującym na rynku dostaw tego typu systemów. Niniejsze postępowanie jest częścią projektu współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacja dokumentacji medycznej oraz rozwój e-usług i rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w Katowickim Centrum Onkologii” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. nr naboru KPOD.07.03-IP.10-001/25, dla którego ostateczne rozliczenie rzeczowe musi nastąpić w terminie 15.07.2026 r. Niedotrzymanie tego terminu będzie skutkować utratą przyznanego dofinansowania, koniecznością zwrotu środków oraz zagrożeniem realizacji całości zadania inwestycyjnego. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu może powodować ryzyko jego niewykonania, ze względu na ostateczny termin rozliczenia rzeczowego. Niestety drugie postępowanie również nie zakończyło się zawarciem umowy, stąd okoliczności faktyczne i prawne skłoniły Zamawiającego do powzięcia decyzji o skrócenia terminu co jest również podyktowane ważnym interesem Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Skrócenie terminu składania ofert jest zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, a jego konieczność wynika z sytuacji niezależnej od Zamawiającego, na którą Zamawiający nie miał wpływu. W sytuacji, w której Szpital obecnie się znalazł – wystąpiła zarówno przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikająca z obiektywnych wyżej wskazanych okoliczności, jak i uzasadnienie skrócenia terminu do składania ofert. Potencjalni wykonawcy mieli świadomość zarówno o przedmiocie toczącego się postępowania jak i wystąpienia czynników obiektywnych w postaci konieczności wykonania i terminów wynikających z umów finansowania w ramach Projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72265000 Software-Konfiguration
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa systemu AOS o dodatkowe wzory dokumentów (Karta Diagnostyki i leczenia onkologicznego (e-DILO) Plan leczenia onkologicznego Dokument medycyny pracy (dokument orzeczenia i dokument zaleceń) indeksowanie karty informacyjnej leczenia szpitalnego wraz z asystą techniczną na okres 36 miesięcy
Beschreibung: Rozbudowa systemu AOS o dodatkowe wzory dokumentów wraz z asystą techniczną na okres 36 miesięcy: a)Rozbudowa/ aktualizacja wersji użytkowanego przez Zamawiającego systemu AOS (mMedica) firmy Asseco Poland S.A z rozszerzonym katalogiem EDM o dziewięć nowych wzorów dokumentów: •e-wyniki i opisy badań histopatologicznych, •e-wyniki i opisy badań cytologicznych, •karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (e-DILO), •plan leczenia onkologicznego, •Patient Summary (Karta zdrowia pacjenta), •karta opieki kardiologicznej (e-KOK), •karta medycznych czynności ratunkowych, •karta medyczna lotniczego zespołu ratownictwa medycznego, •dokumenty medycyny pracy (dokument orzeczenia lekarskiego oraz wytyczne wynikające z warunków pracy lub stanowiska pracy). b)wdrożenie, c)licencja bezterminowa z asystą na 36 miesięcy, d)szkolenie personelu. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0002
Titel: Integracja systemu AOS z PACS w zakresie wysyłania/odbierania zleceń (z indeksowaniem do P1) - 1 komplet
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi integracji użytkowanych przez Zamawiającego systemów mMedica producenta Asseco Poland S. A. z systemem PACS/ RIS producenta Pixel Technology Sp. z o.o., za pomocą standardu komunikacyjnego HL7 lub HL7 CDA, w celu zapewnienia automatyzacji przepływu danych medycznych (wysyłanie/ odbieranie zleceń) pomiędzy systemami informatycznymi wraz z indeksowaniem do systemu P1. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72265000 Software-Konfiguration, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme