2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sisteme electronice de acces pasageri”
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă încheierea unui contract sectorial de furnizare „Sisteme electronice de acces pasageri”. Descrierea produselor este disponibilă în secțiunea Caiet de sarcini din cadrul prezentei documentații de atribuire. Termenul limită până la care se pot solicita clarificări la Documentația de atribuire: 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, solicitările de clarificări vor fi transmise în S.E.A.P. Entitatea contractantă a stabilit două termene limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare după cum urmează: primul termen - limită este în a 22-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor; al doilea termen – limită este în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Cele două termene de răspuns la clarificări nu afectează dreptul operatorilor economici de a adresa solicitări de clarificări pe parcursul întregii perioade care se scurge de la momentul publicării Anunțului de Participare și până la termenul limită cu 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor stabilită de către Entitatea contractantă. În funcție de complexitatea solicitărilor de clarificare adresate de către operatorii economici, pentru care răspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Entitatea contractantă și-a rezervat dreptul de a publica răspunsurile la clarificări, respectiv la al doilea termen stabilit în Documentația de atribuire.
Interne Kennung: 13
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42961100 Zugangskontrollsystem
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 34967000 Flughafenkommunikationssystem (COM), 48810000 Informationssysteme, 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 13
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42961100 Σύστημα ελέγχου εισόδου
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30200000 Εξοπλισμός ηλεκτρονικών υπολογιστών και προμήθειες, 34967000 Συστήματα επικοινωνίας αερολιμένων (COM), 48810000 Συστήματα πληροφόρησης, 50610000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εξοπλισμού ασφαλείας, 72267100 Συντήρηση λογισμικού τεχνολογίας των πληροφοριών
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 42961100 Juurdepääsukontrollisüsteem
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Cluj (RO113)
Riik: Rumeenia
Lisateave: Aeroportul Internaţional Avram Iancu Cluj RA, str. Traian Vuia, nr. 149-151, Cod Postal 400397, Cluj-Napoca, Jud. Cluj, România
Maksumus
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: 13
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 42961100 Toegangscontrolesysteem
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 30200000 Computeruitrusting en -benodigdheden, 34967000 Luchthaven-communicatiesysteem (COM), 48810000 Informatiesystemen, 50610000 Reparatie- en onderhoudsdiensten voor beveiligingsuitrusting, 72267100 Onderhoud van software voor informatietechnologie
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 13
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 42961100 System kontroli dostępu
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30200000 Urządzenia komputerowe, 34967000 System komunikacji lotniskowej (COM), 48810000 Systemy informacyjne, 50610000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu bezpieczeństwa, 72267100 Konserwacja oprogramowania technologii informacji
461447-2026 - Súťaž
Rumunsko – Systémy riadenia prístupu – „Sisteme electronice de acces pasageri”
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor13
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 42961100 Systémy riadenia prístupu
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30200000 Počítačové zariadenia a spotrebný materiál, 34967000 Letiskový komunikačný systém (COM), 48810000 Informačné systémy, 50610000 Služby na opravu a údržbu bezpečnostných zariadení, 72267100 Údržba programového vybavenia (softvér) informačných technológií