2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa aparatury medycznej dla Pracowni endoskopii II w Szpitalu Specjalistycznym dla Dzieci i Dorosłych oraz Szpitala Wielospecjalistycznego WSZ im. L. Rydygiera w Toruniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatury medycznej dla Pracowni endoskopii II w Szpitalu Specjalistycznym dla Dzieci i Dorosłych oraz Szpitala Wielospecjalistycznego WSZ im. L. Rydygiera w Toruniu w WSZ im. L. Rydygiera w Toruniu: Część/Zadanie Nr 1 (zestaw EUS) – miejsce dostawy Szpital Wielospecjalistyczny, 87-100 Toruń, ul. Św. Józefa 53-59 Część/Zadanie Nr 2 (mobilny aparat RTG z ramieniem C) – miejsce dostawy Szpital Wielospecjalistyczny, 87-100 Toruń, ul. Św. Józefa 53-59 Część/Zadanie Nr 3 (sprzęt endoskopowy) – – miejsce dostawy Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych, 87-100 Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 42. Specyfikacje techniczne określa załącznik nr 2 do SWZ, które Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i załączyć do oferty (w zakresie wybranego zadania).
Vorherige Bekanntmachung: 275840-2026
Interne Kennung: ZP/01/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu - na podstawie art. 139 ustawy Pzp - Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu - tzw. „procedura odwrócona”. W tej sytuacji, Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) - oświadczenie to wymagane będzie wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. Wyjątkiem od tej zasady jest konieczność złożenia wraz z ofertą przez Wykonawców dwóch odrębnych oświadczeń wstępnych w zakresie braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w formularzu oferty w pkt. VI i VII. Jeżeli Wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, wstępnego oświadczenia w formie jednolitego dokumentu (JEDZ) - Zał. Nr 3 do SWZ, z uwagi na zastosowanie procedury odwróconej na podstawie art. 139 ustawy Pzp, a także do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, którymi są: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 6 do SWZ. 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 109 ust. 1 pkt 7-10 Pzp. Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 7 do SWZ. 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 8 do SWZ. 6) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na art. 5k ust. 1 na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 9 do SWZ. 3. Podstawy wykluczenia art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt. 4, 7-10 ustawy Pzp (przesłanki fakultatywne), art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 poz. 1497), art. 5k ust. 1 na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 4. Zamawiający zgodnie z art. 257 Pzp może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 15.06.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Część/Zadanie Nr 3 (sprzęt endoskopowy)
Beschreibung: Część/Zadanie Nr 3 (sprzęt endoskopowy) – miejsce dostawy Szpital Wielospecjalistyczny, 87-100 Toruń, ul. Św. Józefa 53-59 1. Myjnia endoskopowa dwustanowiskowa z montażem - 1 szt. 2. Kolonoskop - 1 szt. 3. Wideogastroskop - 3 szt.
Interne Kennung: Część/Zadanie Nr 3